Новости

Amazfit Verge ја освои наградата Red Dot Design со меѓународно признат и иновативен дизајн

Amazfit Verge произведена од Huami Technology ја освои наградата Red Dot Design 2019 за својот модерен и иновативен дизајн на 25 март 2019 година. Ова е уште една меѓународна награда за индустриски дизајн што ја доби Amazfit Verge. Нејзината трофејна колекција исто така ја вклучува и престижната iF Design Award, освоена во 2019

Прочитај повеќе...

Huami Amazfit Verge ја доби наградата iF Design 2019

На 30 јануари 2019 година, Amazfit Verge, производ на Корпорацијата Huami (NYSE: HMI), стана голем победник на германската iF Design Award 2019. Наградата iF Design, основана во 1953 година, се одржува секоја година од iF Industrie Forum Design – најстара индустриски дизајн организација во Германија. iF Industrie Forum Design проценува и избира одлични

Прочитај повеќе...

Huami објави стратешка соработка so McLaren Applied Technologies

ПЕКИНГ, 14 јануари (МИА) – Huami денеска објави дека пристапува во стратешка соработка со McLaren Applied Technologies, глобален лидер во високи перформанси за дизајн и технолошки решенија, за заеднички да развијат кобрендирани интелигентни решенија за оптимизација и технологии што може да се носат во иднина. Овие ко-развиени, кобрендирани производи ќе работат беспрекорно со

Прочитај повеќе...

Вториот Amazfit настан за фановите одржан во Индија 2018

На 16-ти декември, 2018 година, Amazfit Deli Fun Run се одржа во Делхи, главниот град на Индија. Ова е втор фестивал на Amazfit во странство, по првиот што се одржа во Индонезија во август годинава. 60 учесници се пријавија за овој настан преку Amazfit онлајн платформата за социјални медиуми. Овој настан, исто така,

Прочитај повеќе...

Huami и Timex Group најавија заедничка соработка

На 27 ноември 2018 година (EST), Huami објави дека склучил договор со Timex Group, светски лидер во производство на часовници за повеќе од 160 години. Заедно, компаниите ќе ги истражуваат можности за развој на нови производи и зголемување на глобалното присуство на пaзарот спојувајќи ја долготрајната експертиза на Timex со технологијата за вештачка

Прочитај повеќе...

Huami и UCDS постигнаа стратешка соработка

На 14 ноември, Huami објави дека станува корпоративен член на Center for Wearable Sensors -познатиот универзитет UCSD (Универзитетот во Калифорнија, Сан Диего). Некои други корпоративни членови на овој центар се Samsung, Sony, итн. Група од тројца директори од Huami присуствуваа на истражувачкиот самит што се одржа во на Center for Wearable Sensors UCSD

Прочитај повеќе...

Amazfit Stratos ја освои “Good Design Award”

Amazfit Stratos, модерен паметен бренд развиен од Huami, неодамна ја освои “Good Design Award”. Основана во 1957 година, бара нови “откритија” преку проценка и ги дели “откритијата” со јавноста и го збогатува животот на луѓето, индустријата и општеството преку дизајн. Награден како “Oscar of Oriental Design” e награда на Japan Industrial Design Promotion

Прочитај повеќе...

Градоначалникот на Интерлакен, Швајцарија го посети Huami

Утрото на 29-ти септември г-дин Урс Граф, градоначалникот на Интерлакен, и г-дин Ханс-Рудоиф Буркхард, заменик-градоначалник, го посетија Huami во придружба на шефот Провинциска дивизија Анхуи, канцеларија за надворешни работи. Интерлакен, кој се наоѓа во западниот дел на Швајцарија, е туристички град познат по Јунгфрау, исто така наречен “Европски Риџ”. Ова е спортско одморалиште.

Прочитај повеќе...

Првиот настан за фановите на Huami одржан во Индонезија

На 22 август 2018 година, брендот Аmazfit на Huami го одржа првиот настан за фановите – во Сурабаја, втор по големина град во Индонезија. Појдовната точка беше поставена во Гранд Сити Мол во Сурабаја и 60 учесници учествуваа на овој настан. Освен навивачите кои се пријавија пред настанот, имаше и многу локални граѓани

Прочитај повеќе...