Dyson V11 Absolute Special Edition (Iron/Red)

Original price was: 45.990 ден.Current price is: 41.391 ден.

Нема на залиха

Опис

Најнова технологија

Original price was: 45.990 ден.Current price is: 41.391 ден.

Почнувајќи од 3,449.25 месечно

Нема на залиха

Dyson V11 Absolute Special Edition (Iron/Red)

Реконструирани додатоци за побрзо и полесно стилизирање. Одговара и за пократка коса Дизајниран за повеќе типови коса Со нови додатоци за виткање и обликување во двете насоки, четки за контрола и обликување и мултифункционална машина за измазнување Coanda ефект за сушење, измазнување и сокривање на разлетаните влакна
Погледнете го на дело
Галерија

Спецификации

Време на полнење

4.5 часа

Време на користење

До 60 минути

Филтрација

Филтрација на цела машина

Волумен на корпа

0,77 л

Моќ на вшмукување (режим на засилување)

185 AW

Тежина

3 кг

Висина

1.261 mm

Должина

261 mm

Ширина

250 mm

Во кутијата

Изработен со мек ткаен најлон и антистатички јаглеродни влакна, за тврди подови.
Две алатки во едно – четка и широка млазница. За едноставно префрлување помеѓу задачите.
Се наведнува за удобно да достигне ниско. Дизајниран за дополнително чистење под низок мебел со прилагодување на аголот на стапчето до 90°.
Ја полни вашата правосмукалка со или без Wall Dock.
Моторизирано, длабинско чистење од раб до раб со технологија за одплеткување.
Конусна лента со четка против заплеткување собира долга коса и влакна од домашни миленици. Брзо.
Дизајниран за прецизно чистење околу рабовите и тесните празнини.

Сите карактеристики

Вистинскиот режим на чистење за вистинската задача

Три режими на чистење оптимизирани за различни задачи. Правилен баланс на моќ и време на работа, онаму каде што ви треба.

Моќно чистење на подови и теписи

Интегриран дигитален мотор ја врти лентата со четка до 60 пати во секунда. Со сила на најлонски влакна навлегува длабоко во тепихот за да се отстрани нечистотијата, додека филаментите од јаглеродни влакна фаќаат ситна прашина од тврдите подови.

Нежно со тврдите подови. Силно на нечистотијата

Мека глава за чистење со ролер дизајнирана за тврди подови. Мекиот ткаен најлон ги отстранува големите остатоци, додека антистатичките нишки од јаглеродни влакна извлекуваат фина прашина.

Дополнителни алатки за различни задачи

Dyson конструирал алатки за разноврсно чистење на целиот дом, вклучувајќи ја алатката за завртки за коса за отстранување на влакна од кревети од домашни миленици, седишта за автомобили и скали.

Искористете ја алатката за чистење под низок мебел

Се поврзува со која било компатибилна алатка за чистење на тешко достапни места. Алатката Reach under го прилагодува аголот на стапчето на вашата Dyson правосмукалка до 90 степени за удобно чистење под креветите и мебелот.

Интелигентно известува во реално време

Дигиталниот ЛЦД екран го прикажува времето на одбројување до секунда и прикажува предупредувања за одржување, давајќи ви целосна контрола на чистењето.

Уникатен систем за управување со енергија од батеријата

Технологијата за оптимизирање на енергија на Dyson и активирањето заштеда на батеријата помагаат да се максимизира времето на работа, користејќи ја енергијата само кога ви треба.

Насочете и испразнете ја хигиенската корпа

Механизмот „насочете и пукајте“ хигиенски исфрла прашина и остатоци длабоко во вашата корпа, со едно дејство - така што нема потреба да ја допирате нечистотијата.

Практичен полнач на ѕид

Вакумот Dyson V11™ се спушта во ѕидниот приклучок за да се наполни и уредно да ги складира алатите.

Основна Технологија

Напојува без да избледнее

Седум-клеточната никел-кобалт-алуминиумска батерија има моќ без избледување да чисти овде, таму и насекаде околу вашиот дом.

Се напојува со мотор Dyson Hyperdymium™

Врти до 125.000 вртежи во минута, создавајќи поголема моќ на вшмукување од повеќето правосмукалки со кабел.

Radial Root Cyclone™ Технологија

14 циклони генерираат сили од 79.000 g за фрлање прашина во корпата без затнување на филтерот, така што нема остатоци при вшмукување.

Напредна филтрација преку целата машина

Целосно затворениот шестслоен систем за филтрирање на Dyson е развиен од истите инженери што ги произведуваат машините Dyson. Тестиран е да зароби 99,99% од честички со големина од 0,3 микрони² – и да испушти почист воздух во вашиот дом.

Акустично дизајниран

Дизајниран да ги апсорбира вибрациите, да ја намалува бучавата и да го одржува нивото на звукот надолу.

Ин-линија конфигурација

Моторот, корпата и циклонот се порамнети, така што воздухот се вовлекува во циклоните по права линија - помагајќи да се создаде моќно вшмукување на Dyson.