Original price was: 45.990 ден.Current price is: 41.391 ден.

Почнувајќи од 3,449.25 месечно

Нема на залиха

Dyson V11 Total Clean Бежична Правосмукалка

Дизајниран за длабоко чистење, насекаде

Со технологија за отплеткување

Време на користење до 60 минути

Погледнете го на дело
Галерија

Спецификации

Време на полнење

4.5 часа

Време на користење

До 60 минути

Филтрација​

Филтрација на цела машина​

Волумен на корпа​

0.77 L

Моќ на вшмукување (Boost Mode)

185 AW

Тежина

3 kg

Висина

1,261 mm

Должина

261 mm

Ширина

250 mm

Во кутијата

Dyson V11 Total Clean
Глава за чистење на Motorbar™ Моторизирано, длабинско чистење од раб до раб со технологија за одплеткување.
Две алатки во едно – четка и широка млазница. За едноставно префрлување помеѓу задачите.
Дизајниран за прецизно чистење околу рабовите и тесните празнини.
Го полни вашиот правосмукалка со или без Wall Dock.
Изработен со мек ткаен најлон и антистатички јаглеродни влакна, за тврди подови.
Се наведнува за удобно да достигне ниско. Дизајниран за дополнително чистење под низок мебел со прилагодување на аголот на стапчето до 90°.
Док монтиран на ѕид за полнење на вашата правосмукалка и уредно складирање на алатите.

Технологија

Fade-free моќ

Седум-клеточната никел-кобалт-алуминиумска батерија има Fade-free моќ да чисти насекаде околу вашиот дом.

Се напојува со мотор Dyson Hyperdymium™

Врти до 125.000 вртежи во минута, создавајќи го најмоќното вшмукување од кој било безжичен вакуум.*

Radial Root Cyclone™ Технологија

14 циклони генерираат сили од 79.000 g за фрлање прашина во корпата без затнување на филтерот, така што нема пропуштање при вшмукување.

Напредна филтрација преку целата машина

Целосно запечатениот систем за филтрирање на Dyson со шест слоја заробува 99,99% од честичките со големина од 0,3 микрони.*

Акустично дизајниран

Дизајниран да ги апсорбира вибрациите и да ја намалува бучавата, да го одржува нивото на звукот надолу.

Ин-линија конфигурација

Моторот, корпата и циклонот се порамнети, така што воздухот се вовлекува во циклоните по права линија - помагајќи да се создаде моќно вшмукување на Dyson.

Управување на батеријата со еден клик

Лесно се отстранува и заменува батеријата со притискање на копче. Ако имате резервна батерија, ви препорачуваме да ја менувате одвреме-навреме, за и двете да имаат време за природно празнење.

Филтер што лесно се одржува

Миењето на вашиот Dyson филтер е брзо и лесно и ја одржува вашата машина да функционира најдобро. Откако ќе се измие, оставете го најмалку 24 часа на место со добар проток на воздух, за да се осигурате дека е целосно сув пред да го вратите во машината.

Сите карактеристики

Алатка за завртки за коса

Конусната лента со четка брзо ги отстранува влакната од креветите за домашни миленици, седиштата во автомобилот и скалите.

Моќно чистење на подови и теписи

Интегриран дигитален мотор ја врти лентата со четка до 60 пати во секунда. Цврстите најлонски влакна отстрануваат нечистотија длобоко од тепихот, додека филаментите од јаглеродни влакна зафаќаат ситна прашина на тврдите подови.

Интелигентно известува во реално време

Ги следи перформансите на системот 8.000 пати во секунда, а потоа известува во реално време на LCD екранот.

Уникатен систем за управување со моќноста на батеријата

Технологијата за оптимизирање на енергија на Dyson и активирањето за заштеда на батеријата помагаат да се максимизира времето на работа, користејќи ја енергијата само кога ви треба.

„Насочете и пукајте“ за хигиенско празнење на корпа

Механизмот „насочете и пукајте“ хигиенски исфрла прашина и остатоци длабоко во вашата корпа, со едно дејство - така што нема потреба да ја допирате нечистотијата.

Складирај лесно

Вакуумот Dyson V11™ се закачува на ѕиден приклучок за да се наполни и уредно да се складира. Значи, тој е подготвен во секое време.

Управување на батеријата со еден клик

Лесно се отстранува и заменува батеријата со притискање на копче. Ако имате резервна батерија, ви препорачуваме да ја менувате одвреме-навреме, за и двете да имаат време за природно празнење.

Филтер што лесно се одржува

Миењето на вашиот Dyson филтер е брзо и лесно и ја одржува вашата машина да функционира најдобро. Откако ќе се измие, оставете го најмалку 24 часа на место со добар проток на воздух, за да се осигурате дека е целосно сув пред да го вратите во машината.