72.990 ден

Почнувајќи од 6,082.50 месечно

Dyson V15s Detect Submarine™ wet and dry vacuum cleaner (Yellow/Nickel)

Моќниот правосмукалка на Dyson сега мие тврди подови.

Ги отстранува излевањата и тешките дамки.

Открива невидлива прашина.

Ја доловува косата без да се заплетка.

Погледнете го на дело
Галерија

Во кутијата

Dyson V15 Detect Total Clean

Влажната глава на валјакот Submarine™ ги отстранува излевањата и тешките дамки, користејќи чиста вода од почеток до крај.

 

Интелигентно ја приспособува моќноста на типовите на подови за длабоко чистење на теписите и тврдите подови. Парчињата за отплеткување автоматски ја чистат завитканата коса од лентата со четка додека чистите.

 

Дизајниран за прецизно чистење околу рабовите и тесните празнини.

Послужавник за поставување на влажната глава на валјакот.

Го полни вашиот правосмукалка со или без Wall Dok™.

Отстранува микроскопска прашина на тврди подови. Меки најлон и антистатички нишки од јаглеродни влакна ја собираат прашината од тврдите подови.

Две алатки во едно – широка млазница и четка, за брзо префрлување помеѓу задачи

 

Конусна лента со четка против заплеткување собира долга коса и влакна од домашни миленици. Брзо. Чистење со мотор за мали простори.

 

Handily ги складира алатките Combination и Crevice на стапчето на вашата правосмукалка. Така, тие се секогаш тука кога ви требаат.

Док поставен на ѕид за полнење на вашата правосмукалка и уредно складирање на алатите.

Влажната глава на валјакот Dyson Submarine™

Ги мие тврдите подови со чиста вода од почеток до крај

Ги мие тврдите подови насекаде низ вашиот дом

Дизајниран за чистење на подови од плочки, камен, дрво, керамика, винил, линолеум и ламинат.

Неред од домашни миленици

Ги мие излеаните храна за домашни миленици и калливите отпечатоци од шепите од кујните и прометните влезови.

Чистење за време на оброк

Лесно маневрира околу пречките за брзо да ја собере истурената храна и пијалок за бебиња.

Дамки од бања

Се справува со паста за заби, тешки дамки и исушени течности од подот во бањата.

Правосмукалка за подови, теписи и тапацир

Моќната и интелигентна технологија за вакуум на Dyson длабоко ги чисти сите типови подови.

Главата за чистење Fluffy Optic™ ја осветлува прашината

Прецизно аголна светлина открива невидлива прашина на тврдите подови

Алатка за завртки за коса со технологија против заплеткување

Собира долга коса и коса од домашни миленици без да се заплеткува. Конусна лента со четка ја спирала косата во корпата за неколку секунди.

Глава за чистење Digital Motorbar™ со лопатки за одплеткување

Вози цврсти најлонски влакна длабоко во тепих. Автоматски се отплеткува. За тврди подови и теписи.

Технологија

Моќно вшмукување

Моторот Dyson Hyperdymium™ се врти до 125.000 вртежи во минута за да обезбеди моќно вшмукување за сеопфатно длабоко чистење.

Root Cyclone™ технологија

14 коренски циклони генерираат центрифугални сили до 100.000 g за отстранување на прашината од протокот на воздух - без губење на вшмукување.²

Времетраење до 60 минути *

Напредната батерија со седум ќелии обезбедува енергија без избледување за длабоко чистење на целиот дом. Лесно заменете со дополнителна батерија (достапна посебно) за уште подолго чистење.

Моќна интелигентна технологија

Вграден piezo сензор кој брои собран честички од прав

Сите карактеристики

Три режими на напојување

Автоматскиот режим интелигентно се прилагодува, со оптимален баланс на моќност и време на работа. Еко режимот обезбедува подолго време за поголеми чистења, додека режимот Boost е дизајниран за кратко и интензивно чистење.

Кликнете на батеријата

Отстранете и заменете со притискање на копче за да го удвоите времето на работа.⁷

LCD екран

Празнење на корпата без допир

Хигиенскиот механизам за исфрлање ја турка прашината и ѓубрето длабоко во вашата корпа, со едно дејство.

Делови кои се перат

Филтерот и лентата со четка Fluffy™ може да се мијат за да се отстрани наталожувањето прашина и да се оптимизираат перформансите.

Лесно се чисти влажна глава

Послужавник за капење

Ги собира сите капки вода и ја складира вашата влажна глава на валјак Dyson Submarine™.

Докинг станица

Компактен и маневрирачки

Спецификации

Тежина

9 lb

Време на полнење

4.5 ч

Време на извршување

До 60 мин

Циклонска технологија

14 циклони

Филтрација

Напредна филтрација со цела машина

Волумен на канта

0.2 галон

Моќ на вшмукување

240 AW

Почиста глава

Влажен валјак, Fluffy™ оптичка глава за чистење, Digital Motorbar™ глава за чистење

Тежина (празен резервоар за чиста вода)

8.3 lb

Тежина (полн резервоар за чиста вода)

9 lb

Висина

49 in

Должина

10.6 in

Ширина

10 in