Најнова технологија

Original price was: 45.490 ден.Current price is: 40.941 ден.

Почнувајќи од 3,411.75 месечно

Нема на залиха

Dyson V11 Absolute Extra – рачна правосмукалка

Dyson V11 Absolute Extra

Дизајниран за длабоко чистење, насекаде.

Со технологија за отплеткување на косата
Време на трчање до 60 минути

LCD екранот известува за предупредувања за време на траење и одржување

Погледнете го на дело
Галерија

Спецификации

Тежина

3 kg

Време на полнење

4.5 часа

Време на користење

До 60 мин

Филтрација

Филтрација на цела машина

Волумен на корпа

0.77 L

Моќ на вшмукување (режим на засилување)

185 AW

Висина

1,261 mm

Должина

261 mm

Ширина

250 mm

Во кутијата

Dyson V11 Absolute Extra
Изработен со мек ткаен најлон и антистатички јаглеродни влакна, за тврди подови.
Две алатки во едно – четка и широка млазница. За едноставно префрлување помеѓу задачите.
Се наведнува за удобно да достигне ниско. Дизајниран за дополнително чистење под низок мебел со прилагодување на аголот на стапчето до 90°.
Ја полни вашата правосмукалка со или без Wall Dock.
Моторизирано, длабинско чистење од раб до раб со технологија за одплеткување.
Конусна лента со четка против заплеткување собира долга коса и влакна од домашни миленици. Брзо.
Дизајниран за прецизно чистење околу рабовите и тесните празнини.

Технологија

Fade-free моќ

Седум-клеточната никел-кобалт-алуминиумска батерија има Fade-free моќ да чисти насекаде околу вашиот дом.

Се напојува со мотор Dyson Hyperdymium™

Врти до 125.000 вртежи во минута, создавајќи го најмоќното вшмукување од кој било безжичен вакуум.*

Radial Root Cyclone™ Технологија

14 циклони генерираат сили од 79.000 g за фрлање прашина во корпата без затнување на филтерот, така што нема пропуштање при вшмукување.

Напредна филтрација преку целата машина

Целосно запечатениот систем за филтрирање на Dyson со шест слоја заробува 99,99% од честичките со големина од 0,3 микрони.*

Акустично дизајниран

Дизајниран да ги апсорбира вибрациите и да ја намалува бучавата, да го одржува нивото на звукот надолу.

Ин-линија конфигурација

Моторот, корпата и циклонот се порамнети, така што воздухот се вовлекува во циклоните по права линија - помагајќи да се создаде моќно вшмукување на Dyson.

Kарактеристики

Вистинскиот режим на чистење за вистинската задача

Три режими на чистење оптимизирани за различни задачи. Правилен баланс на моќ и време на работа, онаму каде што ви треба.

Моќно чистење на подови и теписи

Интегриран дигитален мотор ја врти лентата со четка до 60 пати во секунда. Води вкочанети најлонски влакна длабоко во тепих за да се отстрани нечистотијата, додека филаментите од јаглеродни влакна зафаќаат ситна прашина на тврдите подови.

Нежно на тврди подови. Moќно на нечистотија

Мека глава за чистење со ролер дизајнирана за тврди подови. Мекиот ткаен најлон ги отстранува големите остатоци, додека антистатичките нишки од јаглеродни влакна извлекуваат фина прашина.

Дополнителни алатки за различни задачи

Dyson конструирал алатки за разноврсно чистење на целиот дом, вклучувајќи ја алатката за завртки за коса за отстранување на влакна, за отстранување на влакна од кревети за домашни миленици, седишта за автомобили и скали.

Алатка за чистење под низок мебел

Се поврзува со која било компатибилна алатка за низок дофат и чистење. Алатката Reach under го прилагодува аголот на стапчето на вашиот Dyson правосмукалка до 90 степени за удобно чистење под креветите и мебелот.

Интелигентно известува во реално време

Дигиталниот ЛЦД екран го прикажува времето на одбројување до секунда и прикажува предупредувања за одржување, давајќи ви целосна контрола на чистењето.

Уникатен систем за управување со енергија од батеријата

Технологијата за оптимизирање на енергија на Dyson и активирањето за заштеда на батеријата помагаат да се максимизира времето на работа, користејќи ја енергијата само кога ви треба.

„Насочете и пукајте“ за хигиенско празнење на корпа

Механизмот „насочете и пукајте“ хигиенски исфрла прашина и остатоци длабоко во вашата корпа, со едно дејство - така што нема потреба да ја допирате нечистотијата.

Складирај лесно

Вакумот Dyson V11™ се закачува на ѕиден приклучок за да се наполни и уредно да се складира. Значи, тој е подготвен во секое време.