44.990 ден

Почнувајќи од 3,749.17 месечно

Dyson Airwrap™ multi-styler Complete long Nickel/Copper

Со нови додатоци за кадрава и виткана коса.

Сува. Навивам. Облик. Измазнете ги и скријте ги разлетувачите. Без топлинско оштетување.

Фен за измазнување Coanda 2-во-1 за сушење, измазнување и сокривање на разлетувањето.¹

Буре за виткање и мавтање во двете насоки. Новиот дифузер помага да се подобрат природните кадрици и намотки. Нови големи кружни стилови на четки за волумен за да се создаде поголем волумен.

Погледнете го на дело
Галерија

Добитник на наградата Allure Best of Beauty 2023 година

Во кутијата

Dyson Airwrap™ multi-styler Complete long Nickel/Copper

Симулира природно сушење со рамномерно распрснување на воздухот околу вашите локни, помагајќи да се намали разлетувањето и да се дефинираат кадрици и бранови.

Прицврстување 2-во-1 за сува влажна коса и изедначени стилови.

Долгите, фини влакна го насочуваат воздухот длабоко во косата за да дадат волумен и тело, создавајќи тензија за обликување на косата додека се суши.

 

Ги заштитува и уредно ги складира вашите мулти-стајлер и додатоци Dyson Airwrap™.

Помага во обликување и издолжување на кадравата и намотана коса додека се суши.

Создава обемни кадрици или бранови во двете насоки.

Создава прави стилови во груба коса.

Користете ја четката за чистење на филтерот за да се уверите дека филтерот Airwrap™ е чист помеѓу употребите.

Previous slide
Next slide

Стилот на Коанда е пионер на Дајсон.

Интелигентна контрола на топлина

Се напојува со дигитален мотор Dyson V9

Рафинирана употребливост

Прилози за стилизирање

Сокриј ги летачите¹

Стилирани од вас

Брзо и лесно фенирање

Клучни контроли

Брзина на проток на воздух

Контрола на температурата

Ладен истрел

Пруско сино куќиште за складирање

Куќиштето за складирање, завршено во пруско сино и обложено со мека ткаенина, го заштитува и уредно го чува вашиот мулти – слајдер и додатоците Dyson Airwrap™. Вклучува остранлив капак кој исто така работи како душек кој не се лизга за вашиот мулти – слајдер

Спецификации

Негативни јони

Помага да се намали статиката

Моќ

1 300 W

Должина на кабелот

8.5 ft

Проток на воздух

13.5 l/s

3 поставки за топлина

3 топлина, 3 брзини

Напон

120 V

Напојување

1 300 W

Интелигентна контрола на топлина

Ја мери температурата на протокот на воздух над 40 пати во секунда за да спречи екстремно оштетување од топлина.

Тежина

1.5 lb

Висина

10.7 in

Должина

1.6 in

Ширина

1.9 in