TCL C835 Mini LED GTV

59.990 ден89.990 ден

  • Mini LED
  • 144Hz VRR
  • Quantum Dot
  • HDR10+
  • Dolby Vision IQ
  • Dolby Atmos
  • ONKYO
  • IMAX Enhanced

TCL Mini LED 4K TV

C835 | Ги исполнува сите очекувања
TCL MiniLED TV C835 пред вас е сеопфатен телевизор кој ги исполнува сите ваши очекувања. Добивајќи профит од локалното затемнување на Mini LED и екран со висока стапка на освежување од 144 Hz, нема досадни кинење и пелтечење. Плус, професионалниот звучен систем ONKYO со Dolby Atmos е тука да ви ги разгали ушите. Едноставно опуштете се во пријатна софа, земете вкусни крцкави пуканки и опуштете се во филмска вечер.

Top features

Повторно откријте го светот преку TCL Mini LED

Обезбедувањето поголем екран започнува со опсесија со ситници: Ви го претставуваме, мини LED. Неверојатна резолуција која се доживува со помали, прецизни LED извори на светлина – за подлабоки црни бои, сјајна осветленост и севкупно поголеми контрасти. Максимизирање на вашето искуство при гледање, без разлика на содржината.

*Сликите на екранот се симулирани само за илустративни цели

16-битна прецизна контрола на светлината

Со 16-битно контролно јадро за секоја независна LED диода со големина на пиксели, екранот е револуциониран во голема мера! Секоја единица што емитува е прецизно контролирана за да испорача подлабоко црно и почисто бело, осигурувајќи дека секоја слика е прикажана реална.

Јасна и чиста боја од кој било агол

Би било досадно кога на вашиот телевизор ќе се појави нерамномерно задно осветлување или познато како заматување и цветање. Мини LED технологијата можеби е единственото решение за тоа! TCL Demura Tech обезбедува точност на контролата на светлината. Од кој било агол, визуелно е јасно како што треба.

Mini LED Meets Quantum Dot

Чистата телевизија со ултра висока дефиниција се филтрира низ слој од преку милијарда нанокристали Quantum Dot. Комбинацијата на водечки технологии ја подобрува осветленоста, постигнува повисок контраст и постигнува врвна прецизност на боите.

144Hz VRR

Отклучете ја револуционерната стапка на освежување од 144 Hz

Уживајте во неспоредливата стапка на освежување од 144 Hz на вашиот телевизор од серијата C TCL, подгответе се да го минимизирате заматувањето и задоцнувањето при движење, да го подобрите визуелното со целосна резолуција и многу повеќе. Само кажете Здраво на револуционерно и неверојатно искуство.

Picture Quality

Повеќе од милијарда бои

Она што се наоѓа пред вас е телевизор кој може да илустрира поширока палета на бои до 97% опсег според стандардот DCI-P3. Исто како кога гледате низ калеидоскоп за да бидете сведоци на светот на боите.

Quad Core Processor 4K

Алгоритам TCL со овозможен чипсет ги обработува содржините во реално време, откривајќи ја околината и зголемувајќи го екранот и звукот. Сликите се оптимизирани според содржината. Ќе видите посин океан и побујна прашума.

Впечатлива осветленост

Со максимална осветленост до 1000 nits, C835 целосно функционира во светла просторија. Дури и малите точки лесно се истакнуваат. За што друго да се грижите?

Секоја рамка е најдобра

Dolby Vision IQ автоматски ќе ги промени поставките за екранот на вашиот HDR телевизор врз основа на содржината и условите на осветлување во просторијата, обезбедувајќи секоја сцена што ја гледате да биде најдобра.

Откријте повеќе детали

HDR 10+, најновата технологија со висок динамичен опсег, овозможува видеа и слики со многу поголема осветленост, контраст и подобра прецизност на боите од она што беше возможно во минатото.

Уживањето во ултра звук

Театарско звучно уживање

Dolby Atmos обезбедува повеќедимензионален звук, надминувајќи ги традиционалните ограничувања на каналот. Можете да уживате во неверојатна јасност со поголеми емоции и извонреден звук што ја исполнува просторијата.

Професионалниот хардвер за звук

Премиум звучниот систем ONKYO со повеќе од 70 години професионално искуство во домашното кино, го издигнува вашето искуство преку аудио апарат со квалитет на кино, дизајниран да ја пренесе содржината во следната димензија.

Вашиот Live Band е во мирување

C835 е опремен со 2.1-канален звучник од 60W кој создава аналогно стерео со 2 главни канали и 1 бас канал. Одличното искуство со сараунд звук ве носи до бендско шоу во живо од првиот пад на ритамот до бескрајниот бис.
*Конечните звучни ефекти може да се разликуваат во зависност од содржината и околината.

Исклучително гледање

Неспоредливо кинематографско потопување

Кога го задржувате здивот и гледате во TCL Mini LED 4K телевизор C835, кој применува Mini LED локално затемнување, технологија Quantum Dot со 100% јачина на бои и ONKYO 2.1 канал со сабвуфер, започнува прекрасно искуство на гледање како на кино.

Уживајте во театрална аудио и визуелна слика

Подобрениот екран IMAX ги исполнува највисоките стандарди за сертификација во калибрација, резолуција, боја, осветленост, контраст, рамка и перформанси на звук. Ви овозможува да доживеете уживање на ниво на театар дома

Помалку рефлексија, целосно внимание

Дали ви го одвлекува вниманието додека гледате телевизија во добро осветлена просторија? Имаме подобри начини за ракување со светлата! Ултра ниската стапка на рефлексија на TCL значи подобра апсорпција или расејување на светлината. Задоволството од гледање ТВ е загарантирано!

Исклучително играње

Подгответе се со TCL Game Master за ВРВНО ИСКУСТВО ВО ИГРАЊЕ

Искусете играње на повисоко ниво со најдобрата технологија за издигнување во акција. Отклучете го напредниот екран и аудио технологијата, обидете се со помазно проследување со TCL Game Master.

*Функциите, спецификациите варираат во зависност од моделот, големината на екранот и регионот.

Оптимални перформанси на игри

Високото ниво на сертификација од AMD ви гарантира ниска латентност на влезот, брзо време на одговор и искуство без сецкање додека играте под брилијантни бои и осветленост.

ТВ или игралиште?

Игротека со многу игри и сродни содржини, можете лесно да пристапите до игрите без долго чекање за преземање.

Исклучителен спорт

Никогаш не пропуштајте детал во акцијата со брзо движење

Алгоритмот за проценка на движење и компензација на движење TCL го намалува заматувањето на приказот на движење, го намалува сецкањето на сликата и гарантира свиленкаста мазна сцена за секој натпревар што го сакате.

Вашиот телевизор, вашиот личен тренер

Лесно пронајдете ги фитнес содржините избрани за вас од Youtube или други платформи. Нема оправдување да бидете мрзеливи, вооружете се и започнете со тренинг!

Исклучително паметни

Само за тебе
Откријте нови филмови и серии од сите ваши претплати и содржини достапни за вас. Предлозите засновани на она што сте го гледале и шѕо ве интересира го олеснуваат наоѓањето на вашиот следен фаворит.
Помош на вашиот голем екран
Вашиот телевизор сега е покорисен од кога било. Прашајте го Google за времето, спортските резултати и повеќе, ќе добиете одговори директно на екранот. Прегледувајте ги и контролирајте ги вашите компатибилни паметни домашни уреди користејќи го вашиот глас.
Поврзете го светот преку Google Duo
Направете повик еден-на-еден без напор или придружете се на групни повици со апликацијата за видео разговор на Google. Испраќајте белешки, гласовни или видео белешки, итн.
Previous slide
Next slide

Еден список за сите ваши откритија

Кога ќе видите интересно шоу или филм, додајте го во списокот за следење за да ги следите вашите нови откритија. Можете дури и да додадете на вашата листа за следење од вашиот телефон или лаптоп преку „Пребарување на Google“ на кој било прелистувач.
*Google, Google TV, OK Google, Google Duo се заштитни знаци на Google LLC. *Некои апликации, содржини и/или функции може да не се достапни во сите земји поради достапноста. *Потребни се интернет конекција и претплати.

Убавина во позадина

Кога телевизорот е неактивен, доживејте ги омилените спомени со прикажување на вашите „Фотографии на Google“. Или, пак, бидете транспортирани до места низ светот со курирани слики и уметнички дела од Getty images, Google Earth и друго.
*Google, Google TV, OK Google, Google Duo се заштитни знаци на Google LLC. *Некои апликации, содржини и/или функции може да не се достапни во сите земји поради достапноста. *Потребни се интернет конекција и претплати.

За вашите деца

Посебен простор за детска забава. Чувајте го целото семејство забавно и безбедно со Детските профили кои филтрираат соодветна содржина. На родителите им е овозможена поголема контрола преку употребата на тајмери за содржини за деца.
*Google, Google TV, OK Google, Google Duo се заштитни знаци на Google LLC. *Некои апликации, содржини и/или функции може да не се достапни во сите земји поради достапноста. *Потребни се интернет конекција и претплати.

Вашиот дом на вашиот телевизор

Контролирајте ги вашите компатибилни поврзани домашни уреди директно од вашиот телевизор. Видете ја вашата безбедносна камера директно на екранот на вашиот телевизор.
*Google, Google TV, OK Google, Google Duo се заштитни знаци на Google LLC. *Некои апликации, содржини и/или функции може да не се достапни во сите земји поради достапноста. *Потребни се интернет конекција и претплати.

Мултитаскинг ТВ на ваше располагање

Обидете се со Quad Casting за да гледате максимум 4 различни содржини во исто време. Лесно преземете целосна контрола врз вашиот голем екран.

Поврзете се веднаш

Поврзете ги вашите уреди на Apple и споделете ги омилените моменти на кратко, што ќе донесе повеќе среќа благодарение на вашиот поголем екран.
* Оваа услуга работи само кога ТВ и мобилниот уред се вклучени. Некои апликации за паметни ТВ може да не поддржуваат вертикален режим. * Оваа услуга работи само кога ТВ и мобилниот уред се вклучени. Некои апликации за паметни ТВ може да не поддржуваат вертикален режим.

Исклучителен дизајн

Вродена Убавина

Елегантниот дизајн, со ултра тенко и метално тело, изгледа особено прекрасно од сите агли.

Големина на екран

Естетскиот дизајн одговара на секој простор

Со изглед без рамка и тенок, C835 може совршено да се вклопи во вашиот простор, истакнувајќи го вашиот дом исто како уметничко ремек-дело.
*Сите описи на производи, цени и димензии се приближни. Достапноста на производот, спецификациите и карактеристиките често се предмет на промени во секое време без претходна најава.

СПЕЦИФИКАЦИИ

Бренд

TCL

Категорија

TV

Основни карактеристики

Бренд

TCL

Фамилија

C

Кориснички модел

75C835

Година

2022

Категорија

TV

Серија

C835

Држава

Global

Етикета за моќност

AC 100V-240V

Тип на производ

Рамен/Заоблен

Flat

Тип на технологија

Smart,UHD,QLED,MINI LED

Тип на екран

LCD

Тип на панел

VA,AGLR,DLED

Генерални
информации

CA73*4 @1.35GHz, Max 1.6GHz

Оперативен систем

Google TV- Amati UI

Far-Field Voice

Yes

Работи со Alexa

Yes

IMAX(DTS)

Yes

GPU Core

G52(2EE)MP2, 550Mhz

ЕКО режим

Yes

Вграден асистент на Google

Yes

App Store

Google Play Store

Аудио

Аудио моќ

2*(10W+10W)+20W

DTS

Yes

Тип на звучник

Onkyo

Dolby

Dolby Atmos

Sound channel

2.1 Channel

Bluetooth Audio Only

Yes

Екран

Резолуција

4K UHD

Aspect Ratio

16:9

Refresh Rate

120Hz(VRR 144Hz)

HLG

Yes

Micro Dimming

Yes,2304 Zone

Светлина

Peak: 1000cd/m2; Typ.:500nits

Резолуција на панелот

3840*2160

Display Grade

B

Dolby vision

Dolby vision IQ

HDR 10

Yes

Local Dimming

YES,360zone

Паметна услуга

Гласовна контрола без раце

Yes

Работи со Alexa

Yes

Онлајн видео

Yes

Двоен дисплеј

Yes

Со Google Assistant

Yes

Центар за игри

Yes

Видео разговор

Yes

Поврзување

BlueTooth

Yes

Ethernet

1S---RJ45

Digital Audio Output (SPDIF)

1S---OPTICAL

USB

USB2.0 (5V-0.5A)*2(AU)

eARC

Yes,HDMI4

VRR

Yes

HDMI CEC

Yes, with Cerfication

Wi-Fi

MT7921/WIFI6,Integrated,802.1b/g/n/ac/ax,2.4G/5G

AV Input

1S---Mini RCA

RF Input

1S---IEC(AU)

HDMI

HDMI2.1 X 4

ALLM

Yes

Freesync

Freesync Premium

Дополнителни карактеристики

PVR/Timeshift

Yes

Subtitle

Yes(DTV)

EPG

DVB EPG:Yes; IP EPG:No

Димензии и тежина

Vesa Wall Mount Support

Yes

Set Size with Stand (WxHxD)

319x1030.0x1670.3(mm)

Stand (Basic) (WxD)

319x366(mm)

Net Weight With Stand(Kg)

33.8

Gross Weight With Packaging(Kg)

48.6

Wall Mount Size

400x400(mm)

Set Size without Stand (WxHxD)

69.3x953.5x1670.3(mm)

Package Dimensions LxWxH(mm)

1850*255*1168(mm)

Net Weight Without Stand(Kg)

36.8