TCL ES560

20.990 ден

Нема на залиха

Опис

Дополнителни информации

Инчи

32", 40"

Спецификации

 Меморија: 8 GB
 Резолуција:  1366 x 768 px (подготвено за HD)
 Процесор (процесор):  четири јадра
 Тежина:  4 kg/6.40 kg
 Големина на екранот (инч / см):  32 “/ 81 cm
 Тип на панел:  LED
 Резолуција на панел:  HD
 TV приемник:  DVB-T2 / C / S2
  SMART:   Да
 Оперативен систем:  Android
  PPI (Индекс на изведба на слика): 300
 HDR: Да
Осветленост (cd / m2):  270
 Звучници:  2 x 5 W
 Аудио систем:  Dolby Audio
 VESA:  100 x 100
 Класа на енергетска ефикасност:  A +
 Bluetooth:  Не
 WiFi:  Да
 USB влезови:  1 x 2.0
  влезови HDMI:  2 x 1,4

Карактеристики

Ултра тесна рамка

Тенок профил и тенка рамка го прават телевизорот да изгледа многу убаво без оглед дали е вклучен или исклучен.
Ги комбинира функцијата и модата, покажувајќи ја суштината на елеганцијата.
TCL телевизорот има ултра тесна рамка, а сликата на екранот е живописна, овозможувајќи вашето внимание да биде целосно насочено кон екранот, донесувајќи ви невидено визуелно искуство.

HDR: напреден контраст, бои и детали

HDR значително го проширува опсегот и на контрастот и на бојата. HDR репродуцира прецизни светли и темни нијанси со прецизни бои и подетални слики.

PPI 200

Индексот на изведба на сликата (PPI) ви овозможува да го оцените квалитетот на сликата земајќи ги предвид клучните елементи: резолуција, контраст, движење и тип на екран. Серијата 40 “ES56 комбинира напредна технологија за обработка на слика (FHD, HDR, микро затемнување) за да се постигне PPI од 200.

Dolby Audio системот испорачува богат, јасен и моќен звук на вашиот телевизор

Извлечете максимум од вашата содржина со динамичен, висококвалитетен звук, со Dolby Audio. Без разлика дали гледате филмови, ТВ-емисии, видеа на Интернет или концерти, Dolby Audio гарантира квалитет на звук што ќе ги исполни вашите очекувања.

Android TV забава прилагодена на вашите потреби

Со Android TV, вашата омилена содржина е секогаш пред вас. Значи, без разлика дали барате нова серија што ќе ја следите од почеток или само сакате да продолжите таму каде што сте застанале, ќе го добиете она што го сакате, кога сакате. Со Google Play Store за Android TV, што сакате – од Netflix до Youtube  до бесконечен број игри – има апликации што ќе ѓи обожавате.