Reno5 5G

Original price was: 25.990 ден.Current price is: 22.990 ден.

Дополнителни информации

Боја

Black, Blue

Меморија

8/128

Спецификација

Големина и тежина Висина: околу 159,1 mmШирина: околу 73,4 mmДебелина: околу 7,9 ммТежина: околу 172 g , околу 180 гр (галактичко сребро)
Меморија 8 GB RAM + 128 GB ROM

Надворешна меморија: Не е поддржано

USB OTG: Поддржано

Екран Големина: 6,4 “(16,33 см)
Сооднос на екранот: 91,7%
Резолуција: 2400 x 1080 (FHD +)
Брзина на освежување: Максимално 90Hz, опции 90Hz или 60Hz
Стапка на земање примероци на допир: Максимално 180 HzОпсег на бои: ividивописен режим 93,28% DCI-P3, 135,13% sRGB;
Нежен режим 73,72% DCI-P3, 100% sRGB
Густина на пиксел: 410 PPI
Сооднос на контраст: Статички максимум 1000000: 1 (типичен)
Осветленост: 430 (типично); со максимум 600 на сончева светлина (типично) и локална врвна осветленост од 750 nits
Панел: АМОЛЕД
Камера Заден
64MP главна камера: f / 1,7; FOV 80 °; мотор со фокус со затворена јамка
8MP камера со ултра широк агол: f / 2.2; ФОВ 119 °
2MP макро камера: f / 2.4; FOV 89 °
2MP моно камера: f / 2.4; FOV 89 °Напред
32MP (f / 2.4); ФОВ 85 °Режим на снимањеГолемина на слика назад:
Максимална големина: 6936×9248 (64MP)
Напред:
Максимална големина на излез на сензорот: 6592×5120
Видео Задна камера: 4K (30 fps), 1080P (60fps / 30fps), 720P (60fps / 30fps)

Предна камера: Предна камера: 1080P / 720P 30fps (стандардно: 1080P (30fps))

Чипови Процесор: Qualcomm® Snapdragon ™ 765G
Брзина на процесорот: 8 јадра со максимална фреквенција од 2,4 GHZ
Јадра на процесорот: 8 јадра
GPU: Adreno ™ 620 @ 625MHz
Батерија DC 7.74V 2100mAh / 16.25Wh (мин)
DC 7.74V 2150mAh / 16.64Wh (тип)Брзо полнење
Поддржува 65W SuperVOOC 2.0, SuperVOOC, VOOC 3.0, PD (9V / 2A), QC (9V / 2A) протоколи за брзо полнење
Сензори Геомагнетски сензор
Сензор за близина
Оптички сензор
Акцелерометар
Сензор за гравитација
Жироскоп
Педометар
Мобилна мрежа СИМ 2: Поддржано
Тип на SIM-картичка: Нано-SIM-картичка / Нано-USIM-картичка
Поврзување WLAN
Wi-Fi 5
Bluetooth 5.1
USB тип C
Jackек за слушалки: 3,5 мм
NFC
Оперативен систем ColorOS 11.1 базиран на Android 11
Локација Поддржете A-GPS, сателитски систем за навигација BeiDou, GLONASS, системи за позиционирање Галилео и сателитски квази-зенит (QZSS)
Во кутија Телефон x1
Слушалки x1
USB кабел x 1
Полнач x1
Алатка за исфрлање на SIM x1
Заштитен случај x1
Водич за брз почеток x 1
Безбедносен водич (со гарантна картичка) x 1

Карактеристики

Брилијантни про видеа

Разубавување на портрети

Видео со двоен преглед

Стапка на освежување од 90Hz2

4300mAh батерија до 60% батерија за само 15 минути.6

Останаа само 5% батерија? Вклучете режим за супер заштеда на енергија и слободно разговарајте на WhatsApp 1,4 часа.

Сертификација на Netflix HD и сертификација на Amazon Prime Video HD

Гледајте ги вашите омилени емисии во HD, благодарение на Netflix HD Streaming Certification и Amazon Prime Video HD Streaming Certification.

Интелигентен 5G Најдобар хардвер

Има целосно интегриран Qualcomm® Snapdragon ™ 5G9чип
Има повеќеслоен систем за течно ладење.
И, има огромна меморија за меморија од 8 GB + 128 GB.

Мазно Брзо. Иновативни.
Тоа е искуство со паметни телефони што отсекогаш сте го посакувале.