Reno4 Z 5G

Original price was: 19.990 ден.Current price is: 9.990 ден.

Дополнителни информации

БОЈА

Blue

Спецификација

Големина и тежина

Висина: околу 163,8 мм

Ширина: околу 75,5 mm

Дебелина: околу 8,1 мм

Тежина: околу 184гр

Меморија

8 GB RAM + 128 GB ROM

Тип RAM меморија LPDDR4x @ 2133MHz 4 × 16 бита

Тип на ROM : UFS 2.1

Надворешна меморија : не е поддржана

Верзија за USB : USB 2.0

USB OTG : поддржано

Екран

Големина : 6,57 ”(дијагонала)

Однос на екранот : 90,4%

Резолуција 80 1080×2400

Освежи ја стапката 120 до 120Hz

Допрете ја стапката на земање примероци : до 120Hz

Длабочина на боја : 1,07 милијарди бои (8 + 2-битни)

Опсег на бои 81,5% : тип NTSC

Густина на пиксел : 401 PPI

Сооднос на контраст : 1500: 1 тип

Осветленост : 480nit тип

Панел : LTPS LCD

Стакло за покривање : Corning (GG3 +)

Камера

задна камера

48MP леќа

8MP широк агол на леќа

2MP црно-бело портрет монохроматски леќа

Низа на предна камера

16MP главна леќа

Секундарна леќа со длабочина од 2MP

Стабилизација на слика

Ултра стабилно видео

(Основниот стабилен режим се применува кога резолуцијата на видеото е поставена на 4K.)

Режим на снимање

Фото, видео, експерт, панорамски, портрет, ноќ, време-пропуст, забавено движење

Големина на слика:

задните камери поддржуваат резолуција до 8000 * 6000 (режим 48MP) и резолуција 4000 * 3000 (стандардно)

предната камера поддржува резолуција до 3456 * 4608

Светилка за блиц

Едно задно LED-светло со една температура во боја, светло за надополнување на светло на предниот екран

Видео

Задни камери

4K / 1080P / 720P @ 30fps (стандардно: 1080P @ 30fps)

Предна камера

1080P / 720P @ 30fps (стандардно: 720P @ 30fps)

Чипови

Платформа за чипс за мобили

MTK MT6873V (серија Димензии 800)

Брзина на процесорот : 4 x 2.0GHz + 4 x 2.0 GHz

Јадра на процесорот : 8

GPU: Mali-G57 MC4

Батерија

Типичен капацитет : 4000mAh

Номинален капацитет 90 3890mAh

Брзо полнење : 9V / 2A

Безжично полнење : не е поддржано

Сензори магнетски сензор, сензор за светлина, сензор за близина, гравитациски сензор / акцелерометар, други сензори
Мобилна мрежа

Поддршка за двојна картичка

Тип на SIM-картичка : Нано-SIM-картичка / Нано-USIM-картичка

5G двоен режим / единечен режим : Двоен режим SA / NSA

Поврзување WLAN
Wi-Fi 5
Bluetooth 5.1
USB тип C
Jackек за слушалки: 3,5 мм
NFC
Оперативен систем ColorOS 7.1 базиран на Android 10
Локација Поддржете A-GPS, сателитски систем за навигација BeiDou, GLONASS, системи за позиционирање Галилео и сателитски квази-зенит (QZSS)
Во кутија

OPPO Reno4 Z 5G × 1

Слушалки × 1

Кабел од типот Ц × 1

Адаптер × 1

Алатка за исфрлање SIM × 1

Телефонско куќиште × 1

Брз водич × 1

Гарантна картичка × 1

Карактеристики

Убав дизајн на задна камера

Задната камера OPPO Reno4 Z носи чувство на длабочина, со повеќеслоен изглед кој центрира четири леќи околу дамка во боја.

Овој смел дизајн ги крши нормите на сите вистински начини, давајќи ви парче уникатна убавина на дланката.

Ноќта нека биде твоја

Со нашиот нов Ноќен режим на фронт, можете да блеснете на вашите селфи фотографии дури и во услови на слаба осветленост.

Додека вашето лице ја добива светлината што му е потребна, богатиот детал од позадината останува.

Фотографија со четири камери: Овозможете го снимката од сонот

Помалку време за полнење, повеќе за уживање

4000mAh батерија и 18W брзо полнење обезбедуваат не само брзина, туку и безбедност.