OnePlus Nord

Original price was: 24.490 ден.Current price is: 13.990 ден.

Дополнителни информации

Меморија

8/128

Боја

Onyx black

Спецификација

Димензии
 • Висина: 158,3 mm
 • Ширина: 73,3 mm
 • Дебелина: 8,2 mm
 • Тежина: 184гр
Екран
Параметри
 • Големина: 6,44 инчи
 • Резолуција: 2400×1080 пиксели 408ppi
 • Сооднос на аспект: 20: 9
 • Стапка на освежување: 90 Hz
 • Тип: Течност АМОЛЕД
 • Поддржете sRGB, дисплеј P3
 • Стакло за покривање: Corning® Gorilla® Glass 5
Карактеристики
 • Видео подобрувач
 • Режим на читање
 • Ноќен режим
Перформанси
 • Оперативен систем: OxygenOS базиран на Android ™ 10
 • Процесор: Мобилна платформа Qualcomm® Snapdragon ™ 765G 5G
 • GPU: Adreno 620
 • RAM меморија: 8 GB / 12 GB LPDDR4X
 • Складирање: 128 GB / 256 GB UFS2.1
 • Батерија: 4115 mAh (не се вади)
 • Warp Charge 30T брзо полнење (5V / 6A)
Камера
Задна камера – Главна
 • Сензор: Sony IMX586
 • Мегапиксели: 48
 • Големина на пиксел: 0,8 μm / 48M; 1,6 μm (4 во 1) / 12 милиони
 • Леќа: 6P
 • ОИС: Да
 • ОВISС: Да
Ултра-широк агол леќа – Заден
 • Мегапиксели: 8
 • Бленда: f / 2,25
 • Погледно поле: 119 °
Длабочина леќа
 • Мегапиксели: 5
 • Прозорец: f / 2.4
Макро леќа
 • Мегапиксели: 2
 • Прозорец: f / 2.4
Блесок
 • Двоен LED блиц
Зумирање
 • Не (поддршка за зумирање на сензорот 2x)
Автоматски фокус
 • Мулти автоматски фокус (PDAF + CAF)
Видео
 • Видео од 1080P на 30/60 fps, 4k 30 fps
 • Супер бавно движење: 1080P видео со 240 fps
 • Време-пропуст: 1080P 30 fps, 4k 30 fps
 • Уредувач на видео
Карактеристики
 • Снимање видео со сооднос на аспект CINE, UltraShot HDR, Ноќен пејзаж, Супер макро, Портрет, Про режим, Панорама, Откривање на сцена со AI, RAW слика, Филтри, Брзо споделување
Предна камера
 • Сензор: Sony IMX616
 • Мегапиксели: 32
 • Големина на пиксел: 0,8 μm / 32M; 1,6 μm (4 во 1) / 8 милиони
 • ОВISС: Да
 • Автоматски фокус: Фиксен фокус
Ултра широк аголен леќа – напред
 • Мегапиксели: 8
 • Бленда: f / 2,45
 • Погледно поле: 105 °
Видео
 • 4K видео на 30/60 fps
 • Видео со 1080П со 30/60 fps
Карактеристики
 • HDR, блиц на екранот, ретуширање на лице, филтри, ултра широко селфи
Поврзување
LTE / LTE-A
 • 4 × 4 MIMO, поддршка до DL Cat 18 / UL Cat 13 (1,2Gbps / 150Mbps), во зависност од поддршката на операторот
Band
 • GSM: GSM850, GSM900, GSM1800, GSM1900
 • WCDMA: B1, B2, B4, B5, B8, B9, B19
 • LTE-FDD: B1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 66
 • LTE-TDD: B34, 38, 39, 40, 41
 • 5G: N1, N3, N7, N28, N78
 • MIMO: LTE: B1, 3, 4, 7, 38, 41 NR: N1, N3, N7, N78
 • * Поврзувањето на мрежата може да варира во зависност од мрежата на операторот и поврзаното распоредување на услугата.
Wi-Fi
 • 2×2 MIMO, Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, 2.4G / 5G
Bluetooth
 • Bluetooth 5.1, поддршка aptX & aptX HD & LDAC & AAC
NFC
 • Овозможено е NFC
Позиционирање
 • GPS (L1 + L5 двоен опсег), GLONASS, Galileo (E1 + E5a двоен опсег), Beidou, A-GPS, NavIC
Сензори
 • Сензор за отпечатоци на екранот
 • Акцелерометар
 • Електронски компас
 • Жироскоп
 • Сензор за амбиентална светлина
 • Сензор за близина
 • Јадро на сензорот
Приклучоци
 • USB 2.0, Type-C, поддршка за стандардни слушалки Type-C
 • Двоен слот за нано-СИМ-картичка
Копчиња
 • Поддршка за навигација на екранот
 • Лево: Копче за јачина на звук
 • Десно: Копче за напојување, лизгач за предупредување
Аудио
 • Супер линеарен звучник
 • Поддршка за поништување на бучавата
Мултимедија
Аудио формати
 • Репродукција: MP3, AAC, AAC +, WMA, AMR-NB, AMR-WB, WAV, FLAC, APE, OGG, MID, M4A, IMY
 • Снимање: WAV, AAC
Формати поддржани од видео
 • Репродукција: MKV, MOV, MP4, H.265 (HEVC), AVI, TS, 3GP, FLV, WEBM
 • Снимање: MP4
Формати поддржани со слика
 • Репродукција: Репродукција: JPEG, PNG, BMP, GIF, WEB, HEIF, HEIC, RAW
 • Излез: JPEG, DNG
Во кутија
 • OnePlus Nord
 • Заштитник на екранот (претходно применет)
 • Warp Charge 30 адаптер за напојување
 • Warp Type-C кабел (поддржува USB 2.0)
 • Водич за брз почеток
 • Писмо за добредојде
 • Безбедносни информации и гарантна картичка
 • Налепница за бренд
 • Кутија за телефон
 • Ијектор на лента за СИМ
 • Картичка со најголема вредност на САР

Карактеристики

ВОДЕЧКА КАМЕРА
НОЌЕН ПЕЈСАЖ
ДВОЈНИ СЕЛФИ КАМЕРИ
OXYGENOS
90Hz AMOLED диспеј
SNAPDRAGON
5G

3 БОИ

Четири задни камери. Две предни камери.

Ноќен пејзаж

Qualcomm® Snapdragon ™ 765G 5G со подобрена брзина на процесорот и 30% побрза графичка репродукција од претходникот. Исто така, вметнавме и до 12 GB RAM меморија, така што Nord може да ги извршува сите ваши омилени апликации одеднаш