Amazfit GTS

Original price was: 7.590 ден.Current price is: 5.590 ден.

Дополнителни информации

БОЈА

Gold, Blue, Black, Orange

Спецификации

Димензии 43.25 x 36.25 x 9.4mm
 Тежина(без ременчето)  Отприлика 24.8g
 Материјалот со кој е направен  Aircraft-grade aluminum alloy, polymer material
 Материјалот на ременчето  Силикон
 Должина на ременчето  120 mm (долго), 87 mm (кратко)
 Ширина на ременчето  20mm
 Траење на водоотпорност  5 ATM
 Екран  1.65″ AMOLED, резолуција 348 x 442, 341ppi, 100% NTSC
 Екран за допир  Corning Gorilla 3 генерација од калено стакло + слој за против отпечатоци
 Сензори  BioTrackerTM PPG Bio-Tracking оптички сензор
6-axis acceleration sensor
3-axis geomagnetic sensor
сензор за притисок на воздух
снзор за светлина