Amazfit GTS 3

12.490 ден

150+ спортски режими

Трчање и одење
Трчање на отворено, трчање за трчање, пешачење, трчање по патека, одење во затворен простор, Тркачко одење
Возење велосипед
Велосипедизам на отворено, Велосипедизам во затворен простор, Планински велосипедизам, BMX
Пливање
Пливање во базен, Пливање на отворено, Пливање со перки, Уметничко пливање
Вежби на отворено
Качување, планинарење, ориентација, качување по карпи, риболов, лов, скејтбординг, лизгање на ролери, паркур, ATV, теренски мотоцикл
Спортови во затворен простор
Елиптична, Машина за веслање, Машина за качување по скали, Степер по скали, Вртење, Фитнес во затворен простор, Мешан аеробик, Вкрстен тренинг,
Аеробик, Групна калистеника, Борба со телото, Тренинг за силата, Степен тренинг, Тренинг за јадро, Тренинг за флексибилност, Бесплатен тренинг,
HIIT, Јога, пилатес, гимнастика, хоризонтална лента, паралелни шипки, борбени јажиња, истегнување
Танцување
Квадратен танц, Танц во сала, Стомачен танц, Балет, Уличен танц, Зумба, Латино танц, Џез танц,
Хип-хоп танц, Танц на шипка, Брејкинг, Народен танц, Танц, Модерен танц, Диско, Тап танц
Борбени спортови
бокс, борење, боречки вештини, таи чи, муај тај, џудо, таеквондо, карате, кикбокс, мечување, џиу-џицу, кендо
Спортови со топка
Фудбал, Фудбал на плажа, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, бејзбол, софтбол, рагби, хокеј, пинг-понг, бадминтон,
тенис, сквош, гејтбол, крикет, ракомет, куглање, поло, рекет, билијард, сепак такрауло, доџбол ,
Хокеј на мраз, шатлкок, мал фудбал, торбичка, боче топка, пелота, флорбол
Спортови на вода
Пловење на отворено, едрење, кајак, веслање, чамец со змеј, бордбординг, лизгање на отворено, сурфање во затворен простор, тубинг, скијање на вода, нуркање
Зимски спортови
Скијање, сноуборд, скијање во надолнина, скијање во крос, скијање ориентација, биатлон, лизгање на отворено, виткање,
боб санки и тобоган, санкање, моторни санки, возење со чевли за снег
Слободни спортови
Хула хоп, фризби, пикадо, летање змејови, влечење, нишалка, фудбалски топки, игра со чувствителност на движење
Игри со табла и карти
Шах, дама, оди, мост, игра на табла
Други
Скокање со јаже, Стрелаштво, Возење, Качување по скали

Опис

Дизајн
Боја: Графит црна, слонова коска бела, тера роза
Димензии: 42,4х36х8,8мм
Тежина: (без ремен)24,4 g
Материјал за тело: Легура на алуминиум
Копчиња: 1
Материјал за приказ: AMOLED
Големина: 1,75”
Резолуција: 390 x 450 PPI
Екран на допир
Калено стакло
Облога против отпечатоци од прсти
Батерија: Капацитет на батеријата 250 mAh
Време на полнење: Околу 2,5 часа
Траење на батеријата: До 12 дена
Режим на заштеда на батерија: До 20 дена
Сензори: Биометриски сензор, BioTracker ™ 3.0 PPG (подржува кислород во крвта, 6PD + 2LED), Движење, Сензор за забрзување, Сензор за жироскоп, Геомагнетен сензор, Барометриски височина, Сензор за амбиентална светлина, Сензор за температура
Позиционирање: GPS, GLONASS, Galileo, BDS, QZSS
Поврзување: Bluetooth 5.1 BLE
Димензии на зглобот: 155-218 мм

Дополнителни информации

Боја

Ivory White, Terra Rosa, Graphite Black