Amazfit T-Rex

8.490 ден

Дополнителни информации

Боја

Rock Black, Army Green

Спецификации

 Димензии  47.7 X 47.7 X 13.5 mm
 Тежина  58gr (со ремче)
 Хидроизолација  5ATM, го поддржува пливањето
 Екран  1.3”AMOLED, Резолуција 360 x 360
 Екран на допир  Corning Gorilla Glass 3 + слој против отпечатоци од прсти
 Сензори  

Оптички сензор за био – следење BioTrackerTM PPG 3 – оски сензор за забрзување.

Геомагнетски сензор и сензор за светло на околината.