Soundbar TCL TS5010

10.990 ден

Спецификации

Име TS5010
Канал 2.1CH
Максимална моќност 230W
Ниво на притисок на звук 100dB
Индикатор/Екран Led

Карактеристики

Тенок бар. Неверојатен звук

TS5010 доаѓа со хармонизиран дизајн кој непречено се меша со вашиот TCL телевизор. Сјајната површина и елегантните криви секако ќе го привлечат вниманието. Уживајте во супериорен ТВ-звук и софистициран дизајн со звучната лента TS5010. Идеално за 43 инчи телевизори и поголеми.

Пренесувајте музика безжично

Опремен со технологија Bluetooth, TS5010 е дизајниран да ве ослободи од кабли. Пренесувајте ја вашата омилена музика безжично во секое време со поврзување на вашиот паметен уред.

Безжичен сабвуфер со дополнителен бас

Loversубителите на басот ќе се заубат во овој сабвуфер. Поддржано од безжична технологија, можете лесно и безжично да ја проширите лентата за звук во систем за опкружувачки звук. Уживајте во вистинско опкружувачко звучно искуство со дополнителен моќен бас.

Лесна контрола

TS5010 доаѓа со едноставен далечински управувач за лесно управување со режимите на напојување, јачина на звук, Bluetooth и звук. Работите се уште полесни ако користите TCL TV – користете го вашиот далечински управувач за поголема удобност и намалена неред.

Звук на премиум домашно кино

Звукот е душата на звучната лента. Опремен со систем за звучна лента од 2,1 канали, TS5010 ќе го подобри вашето забавно искуство со неверојатен звук кој исполнува простории. Уживајте во гласен и јасен звук за навистина извонредно искуство со слушање.