Soundbar TCL TS5000

6.900 ден

· Тенок и елегантен

· Dobly Digital за извонреден звук

· Вкупна моќност 50W

· Безжична музика преку Bluetooth

· Идеално за 43 ”телевизор и погоре

· Лесна инсталација

· Вклучен комплет за монтирање на Wallид

· Оптички, Bluetooth, USB репродукција, 3,5 мм Aux линиски врски

Спецификации

Име TS5000
Канал 2.0CH
Максимална моќност 110W
Ниво на притисок на звук 95dB
Индикатор/Екран Led

Карактеристики

Тенок бар. Неверојатен звук

TS5000 доаѓа со хармонизиран дизајн кој непречено се меша со вашиот TCL телевизор. Сјајната површина и елегантните криви секако ќе го привлечат вниманието. Уживајте во супериорен ТВ звук и софистициран дизајн со звучната лента TS5000. Идеално за 43 инчи телевизори и поголеми.

Пренесувајте музика безжично

Опремен со технологија Bluetooth, TS5000 е дизајниран да ве ослободи од кабли. Пренесувајте ја вашата омилена музика безжично во секое време со поврзување на вашиот паметен уред.

Подобро од ТВ-звук

Тестиран и подесен на наградуваниот iLab во Белгија, TS5000 е развиен од нашиот домашен инженерски тим кој има долгогодишно искуство во звучни и акустични искуства. Уживајте во гласен и јасен звук за навистина извонредно искуство со слушање.

Лесна контрола

TS5000 доаѓа со едноставен далечински управувач за лесно управување со режимите на напојување, јачина на звук, Bluetooth и звук. Работите се уште полесни ако користите TCL TV – користете го вашиот далечински управувач за поголема удобност и намалена неред.

Наменето за начинот на кој слушате

Извлечете повеќе од омилената забава со три различни режими на слушање: филм, музика и новости. Режимот на филм обезбедува дијалог со прецизна јасност додека го задржува влијанието на интензивните сцени во акција. Музичкиот режим ви овозможува инструменти, вокали и бас со чиста точност. А режимот News го изолира амбиенталниот звук од говорот, без да го одвлекува вниманието од бучавата во позадината.