Xiaomi DEERMA HS300 – пренослива пегла на пареа

5.990 ден

Нема на залиха

Опис

Пароброд за облека Deerma HS300

H300 е мултифункционален уред кој служи и како пароброд и како пегла. Има железна плоча и благодарение на функцијата за прилагодување на аголот од 180°, можете да ја прилагодите неговата положба според вашите потреби. Плус, се загрева за само 35 секунди, заштедувајќи ви време. Покрај тоа, резервоарот за вода од 160 ml ви овозможува да испеглате многу алишта без да морате повторно да го наполните.

2w1

Deerma HS300 е совршена како пегла на пареа кога сакате брзо да се ослободите од наборите. Можете да го користите и како пегла за добро да ја испеглате облеката. Ротирачката глава ви овозможува да ја прилагодите на вашите сопствени потреби, а вклучената заштитна ракавица е одговорна за безбедноста.

Ефикасно работење

Паробродот има систем со двојни цевки, што го удвојува волуменот на пареата за поголема ефикасност. Исто така, се загрева за само 35 секунди и работи на 1000 W. На овој начин можете да бидете сигурни дека вашата облека е совршено испеглана за кратко време.

Прилагодете го неговото работење на вашите потреби

HS300 нуди 2 режими на работа за да можете да ги приспособите неговите перформанси на вашите потреби. Инчен режим значи дека машината произведува пареа кога ќе го притиснете копчето и запира кога ќе ја ослободите. Автоматскиот режим, од друга страна, произведува пареа цело време. Покрај тоа, специјалното копче го олеснува изборот на функцијата.

Внимателно обмислен дизајн

HS300 има подобрена стаклена плоча од трета генерација со површина од 9964 mm². Покрај тоа, за поголема леснотија на користење, тој е наклонет под агол од 8°. Покрај тоа, неговата ефикасност е исто така подобрена со 9 дупки кои рамномерно ја распрснуваат пареата. Триаголниот врв го олеснува пеглањето на јаките и отворите за копчиња.

Слобода на користење

Друга предност на HS300 е специјалната комора за греење, која можете да ја користите на неколку начини. Можете да го користите каналот 1 и веднаш да ги исушите и облечете пегланите алишта. Ако сакате да се ослободите од особено тврдоглавите набори, изберете го режимот со 2 канали. Достапно е и суво пеглање.

Безбедно за употреба

Уредот е дизајниран за безбедно работење. Паробродот автоматски се исклучува ако стане премногу жешко, а долгиот вртлив кабел обезбедува слобода на движење. Дополнително, резервоарот за вода работи како држач, така што не мора да се грижите дали жешкото стапало ќе го оштети вашиот нежен материјал. Плус, вклучена е торбичка за носење за лесно складирање.

Вклучена четка за облека

Комплетот вклучува практична четка за облека која може да се користи за отстранување на влакна и брчки од вашата облека. Можете да го користите и за измазнување на материјалот. Четката лесно може да се стави во пароброд и ќе и даде на вашата облека нов, подобрен изглед.

Голем резервоар за вода

Резервоарот за вода има капацитет од 160 ml, што е доволно за прибл. 9 минути користење. Дополнително, можете да го исклучите од уредот и удобно да го наполните. И не треба да се грижите за протекување – пиштолот за пареа рамномерно ја дистрибуира пареата без да остави дамки на вашата облека.

Вклучено
парен пиштол
Четка за облека
кабел за напојување
Упатство за користење
Определување:
Марка Deerma
Име Мултифункционален пароброд за облека
Модел DEM-HS300
Измерен електричен напон 220-240 V~
Номинална фреквенција 50-60 Hz
Номинална моќност 1000W
Капацитет на резервоар за вода 160 ml
Време за загревање прибл. 35 сек

Дополнителни информации

Тежина

2.053 kg

Производител

Deerma

Бренд

Deerma

Име

Мултифункционален пароброд за облека

Модел

DEM-HS300

Измерен електричен напон

220-240 V~

Номинална фреквенција

50-60 Hz

Номинална моќност

1000 W

Капацитет на резервоарот за вода

160 ml

Време е за загревање

35 сек