Xiaomi DEERMA F628W – навлажнувач на воздух

1.790 ден

На залиха

Опис

Преглед на овлажнител Xiaomi Deerma DEM-F628W

Ултразвучниот навлажнувач Xiaomi Deerma DEM-F628W со резервоар од 5 литри е дизајниран да опслужува просторија до 25 кв.м. Уредот работи речиси тивко (нивото на бучава не надминува 34 dB), што овозможува да се инсталира ноќе во спалната или во детската соба.

Висококвалитетното склопување на производот остава пријатен впечаток, а неговиот изглед хармонично ќе се вклопи во дизајнот на секој ентериер, без разлика дали се работи за деловен простор или стан. Како и другите слични уреди, и овој модел се состои од два дела: горниот е резервоар за вода, а целата електроника е концентрирана во долниот. За да наполните вода, ќе треба да го извадите и превртите горниот дел од овлажнител, има вентил, со одвртување што ќе добиете пристап до резервоарот.

На предната страна на Deerma DEM-F628W има проѕирен тесен прозорец низ кој можете да го видите преостанатото ниво на водата во резервоарот, доколку е потребно, може да се дополни вода. Водената пареа излегува низ отворот на врвот.

Овој модел користи микрон воден спреј. Благодарение на ултразвукот, дисперзираните честички не надминуваат 5 микрони, продирајќи длабоко во порите на кожата и нежно ги навлажнувајќи ги фоликулите на косата. Контролата на уредот е механичка, промената на режимите се врши со помош на кружен аналоген прекинувач кој се наоѓа на телото на уредот. Таквата едноставна опција за контрола ќе им се допадне на постарата генерација и на оние кои не сакаат да преплатуваат за непотребна функционалност. Покрај навлажнувачки, моделот Deerma DEM-F628W може да послужи и како средство за арома. За ова, во долниот дел од куќиштето е обезбедена специјална жолта бања за ароматични масла. Со додавање на неколку капки есенцијално масло во него, вашата соба ќе се исполни со пријатен мирис за една минута.

За да се зголеми работниот век на производот, се препорачува да се користи филтрирана вода, покрај тоа, чистата водена пареа нема да остави карактеристична плоча на мебелот. Редовното користење на овлажнител Xiaomi Deerma DEM-F628W има позитивен ефект врз здравјето, благотворно делува на респираторниот систем, заштитувајќи ги мукозните мембрани од сувост. За време на пандемијата на коронавирус, превенцијата од вирусни и бактериски инфекции е особено важна за постарите и малите деца. Етеричните масла од бор, лаванда и чајно дрво ќе помогнат да се надополни лековитото дејство на овлажнител со функција на мирис.

 

 

Дополнителни информации

Ниво на бучава

34 dB

Резервоар

5 л

Препорачана област

25 кв.м

Управување

механички

Моќ

25

Режими и функции

мирис, навлажнувачки

Корпус материјал

пластика

дополнителни информации

потрошувачка на вода 270 ml/h; континуирано време на работа 18 часа; ултразвучно навлажнување

Димензии

350 х 190 х 190 мм

Тежина

1.25 кг

Тип

Навлажнувач на воздух