OPPO Reno6 5G

Original price was: 32.990 ден.Current price is: 29.690 ден.

OPPO Reno6 5G(CPH2251)

  • Bokeh Flare
  • Процесор MediaTek 900
  • 65W Super VOOC 2.0
  • OPPO Reno Glow и ултра тенок дизајн

Опис

 

OPPO Reno6 5G(CPH2251)

  • Портрет Bokeh Flare
  • Процесор MediaTek 900
  • 65W Super VOOC 2.0
  • OPPO Reno Glow и ултра тенок дизајн

____________________________________________________________________________

Големина и тежина

Висина:  156,8 мм
Ширина:  72,1 мм
Дебелина:  7,59 mm
Тежина: 182 g
____________________________________________________________________________

Меморија

8 GB RAM + 128 GB ROM
Тип на RAM меморија: LPDDR4X @ 2133 MHz, 2 x 16 бита
Надворешна меморија: Не е поддржана
USB верзија: USB 2.0USB
OTG: Поддржува 
____________________________________________________________________________

Екран

Големина: 6,4″

Сооднос на екранот: 91,7%

Резолуција: FHD + (1080 × 2400)

Стапка на освежување: максимална: 90 Hz /

Опции: 90 Hz или 60 Hz

Фреквенција: Максимална: 180

HzГама на бои: живописни 93,28% DCI-P3, 135,13% sRGB / деликатни 73,72% DCI-P3, 100% Srgb

Густина на пиксели: 410 PPI

Сооднос на контраст: Статички максимум: 1.000.000: 1 (типична вредност)

Осветленост: типична вредност е 430 nits, максимум 600 nits на сончева светлина (типично) и 750 nits максимална локална осветленост.

Екран: AMOLED

___________________________________________________________________________

Камера

Главна камера 64 MP: f / 1,7; 81 ° видно поле; 6P леќа; поддржан AF; мотор за фокусирање со затворена јамка
Камера со ултра широк агол од 8 MP: f / 2,2; видно поле 120 °; 5P леќа;
FFМакро камера од 2 MP: f / 2,4; 89 ° видно поле; 3P леќа; FF
Селфи32 MP (f / 2,4); видно поле 85 °; леќа: 5P; FF
Големина на слика

Главна:Максимална големина: 6936 x 9248 (64 MP)Големини на фотографии во различни пропорции:3468 × 4624 (4: 3)3468 x 3468 (1: 1)2080 x 4624 (цел екран)2608 × 4624 (16: 9)

Селфи:4896 × 6528 (4: 3)4896 x 4896 (1: 1)2944 x 6528 (Целосно)3680 x 6528 (16: 9)

__________________________________________________________________________

Видео

Главна камера
Главната камера поддржува до 4K (30 fps), 1080P @ 60 fps / 30 fps, 720P @ 60 fps / 30 fps.
Селфи камера
1080P / 720P @ 30 fps, стандардно: 1080P @ 30 fps
__________________________________________________________________________

Процесор

Процесор: MediaTek Dimensity 900
Брзина на процесорот: 8 јадра со максимална фреквенција од 2,4 GHz (2 големи јадра + 6 мали јадра)
Јадра на процесорот: 8 јадра
Модел на графички процесор: ARM Mali-G68 MC4
__________________________________________________________________________

Батерија

4300 mAh / 16,64 Wh (тип)
__________________________________________________________________________

Операционен систем

ColorOS 11.3 на Android 11
__________________________________________________________________________

Во пакувањето

Паметен телефон x 1
Слушалки x 1USB кабел x 1
Полнач x 1
Алатка за отстранување на SIM-картичката x 1
Заштитна футрола x 1
Водич за брзa активација x 1
Безбедносен водич x 1

Дополнителни информации

Боја

Црна, Сина