Xiaomi DEERMA Portable – Блендер за сокови – розев

1.990 ден

Нема на залиха

Главни карактеристики:

Нова опрема за цедење: Во жешкото лето, ледениот сок е незаменлив. Безжичната пренослива машина за сокови има три надградби во изгледот, перформансите и траењето на батеријата.
Надграден изглед: дизајнерска прилагодена боја, туниска темно сина + розово злато
Надградба на перформансите: Новата комбинација на цедење, ножот на моторот е многу поинаква
Надградба на траење на батеријата: Наполнете во секое време, наполнете 8 чаши истовремено
Спорт / работа / шопинг / пикник, безжичен и пренослив: кажете збогум на оковите на кабелот за напојување, безжичната каросерија е погодна за носење, шетајте со вас насекаде и можете да исцедите сладок и кисел сок во секое време, разбудете ја вашата виталност
Нов начин за пиење на отворено: за оние од вас кои не сакаат да го одведат домаќинот да трча наоколу, можете да направите чекор понатаму. Можете да го ставите сокот во спортската чаша и да го однесете откако ќе го завршите сокот во затворен простор. Лесен е и не е тежок, а можете да го пиете во секое време.
Челичен нож со два листа со повеќе назаби за да се зголеми стапката на сечење: секое назабување е еквивалентно на мал нож за сечење, сечење на месото во исто време, сечење брзо и нежно. Обликот на горниот преклоп е усогласен со четиристраниот спојлер столб, кој го разбранува вителот во чашата, така што сокот и водата нема да се одвојат.
21000 вртежи во минута DC мотор: управуван од DC мотор со моментална брзина до 21.000 вртежи во минута, не само што ја сече пулпата, туку и го крши мразот, овошјето е целосно интегрирано со коцките мраз и свежото млеко, а вкусот е исто толку нежен. како скршен ѕид.
Брзо полнење 3 часа, 8 чаши по полнење: Вграден USB-интерфејс, енергетската банка може да се полни директно или полнење во возилото, 3H брзо полнење. Оптимизирајте го дизајнот на колото, надградете го траењето на батеријата, полнете 8 чаши одеднаш и имајте вкусна храна на патот.
400 мл штотуку завршив со пиење одеднаш: 400 мл е точно, и не се троши откако ќе се испие одеднаш, избегнувајќи оксидативно влошување предизвикано од долгорочно складирање. Пијте свеж сок за да ја надополните енергијата и да вежбате уште еднаш
Двоен клик за отворање: Системот за отворање со двоен клик е усвоен за да се подобри безбедното користење и да се избегне срам од случајно отворање. Ставете ги торбите во вашиот куфер, не грижете се, уживајте во ова патување.
PCTG материјал за храна: Телото на чашата е строго направено од PCTG материјал за храна. Како бебешко шише, не содржи бисфенол А кој е штетен за човечкото тело. Отпорен е и на паѓање и носење и носење, а децата со непослушни семејства исто така можат безбедно да пијат.
Практично и автоматско чистење

Опис

Спецификации:

Марка: Deerma

Модел: NU05

Номинална моќност: 140 W

Номинален напон: 7,4V

Напон на полнење: 5V

Капацитет на батеријата: 1500 mAh

Траење на батеријата: 15 дена/ 8 полни капачиња

Капацитет: 400 ml

Димензии и тежина

Тежина на производот: 0,6000 кг
Тежина на пакувањето: 0,8000 kg
Големина на производот (Д x Ш x В): 10,00 x 9,60 x 30,00 cm / 3,94 x 3,78 x 11,81 инчи
Големина на пакувањето (Д x Ш x В): 12,00 x 12,00 x 32,00 cm / 4,72 x 4,72 x 12,6 инчи

Содржина на пакетот

Содржина на пакетот: 1 x соковник, 1 x тело за чаша, 1 x USB кабел, 1 x капак за чаша, 1 x кинески и англиски прирачник

Што опфаќа гаранцијата?

Гаранцијата покрива замена на вашата набавка доколку се утврди дека е неисправна поради неисправни материјали или изработка во гарантниот период.

Ако некој дел повеќе не е достапен, ќе се замени функционален заменски дел.

Што НЕ покрива гаранцијата?

Нормално абење, вклучително и делови кои може да се истрошат со текот на времето (на пр. осигурувач, ремен, лента за четка, батерии, филтри итн.).
Случајно оштетување
Оштетување како резултат на употреба што не е во согласност со табличката со спецификации.
Оштетување предизвикано од неизвршување на препорачаното одржување на апаратот.
Отстранување на блокадите. Ако вашата машина се блокира, ве молиме погледнете го контактот за услуги на клиентите за решенија.
Оштетување од надворешни извори како што се транзит, временски услови, прекини на електрична енергија или пренапони на струја.
Неуспеси предизвикани од околности надвор од контролата на Deerma
Дефекти предизвикани од:
Несовесно користење, злоупотреба, занемарување или невнимателно работење на машината;
Не следете ги упатствата за упатството за употреба
Употреба на делови кои не се склопени или инсталирани во согласност со упатствата.
Употреба на делови и додатоци кои не се автентични производи на Deerma.
Неисправно склопување или инсталација
Поправки или измени извршени од други
Одредби и услови на гаранцијата

Гаранцијата стапува во сила на датумот на купување.
Мора да обезбедите доказ за купување за гаранцијата. Ве молиме имајте предвид дека без овој доказ, не можете да побарате гаранција.
Сите процеси ќе бидат спроведени од специјалистот на Deerma.
Замената на вашиот предмет под гаранција нема да го продолжи периодот на гаранцијата