TCL C735 QLED 4K GTV

59.990 ден

· QLED 4K
· 144Hz VRR
· Game Master
· Dolby Vision IQ
· Freesync Premium
· HDMI 2.1
· Dolby Atoms
· OK Google

Опис

Спецификации:

Бренд – TCL

Категорија – Телевизори

Серии – C735

Модел – 75C735

Технички број  – 40-MT15H8-MA*2HG MT15HS8-EU

Моќност – L30XH 220-240V

Тип на производ – Рамен/Закривен

Тип на екран – QLED

Тип на технологија – QLED

Тип – QLED 4K Google TV

Генерални информации

CPU Core – QUAL CORE

Оперативен систем – Amaty

Вграден  Google асистен- Да

Работи со Alexa

Аудио

Аудио моќ – 30 W

Долби – Dolby Atmos

ДТС – Да

Звучни канали – 2

Тип на звучник – Онкио

Само Bluetooth аудио – Да

Приказ

Резолуција – 4K UHD / 3840*2160

Сооднос – 16:09 часот

Refresh rate – 120 Hz

Долби визија – Dolby vision IQ

HDR – Да

HLG – Да

HDR 10+ – Да

Микро затемнување – 2304 зони

СМАРТ:

Handsfree voice control – Да

Google Assistant – Да

Работи со Alexa

Gaming centre – Да

Онлајн видео – Да

Поврзување

BlueTooth – Bluetooth 5.0

Wi-Fi поврзување – Интегриран WiFi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G/5G

AV влез – AV влезен адаптер

RF влез – 1S—IEC

USB – USB2.0

HDMI – HDMI2.1 *1 со ARC&EARC + HDMI2.0*2

eARC – Да

ALLM – Да

VRR – Да

Дополнителни карактеристики
PVR/Timeshift – Да

EPG – Да (само за програма на ДТВ)

Димензии и тежина

Поддршка за ѕиден носач Vesa

Големина на ѕиден носач – WMB433

Големина со држач (ШxВxД) – 1671X1028X330

Поставете големина без држач (ШxВxД) – 1671X958X99

Стенд (основно) (ШxД) – 480X330

Димензии на пакетот LxWxH (mm) – 1850X255X1168

Нето тежина со држач (кг) – 29.5

Нето тежина без држач (кг) – 29

Бруто тежина на пакување (kg) – 41

Дополнителни информации

Инчи

65", 75"

Карактеристики