TCL 65″ C825 TCL 4K Mini-LED 144hz TV with QLED, Google TV and Onkyo 2.1 sound system

107.990 ден

Нема на залиха

EAN код
5901292515690
Големина (ШxВxД) во mm
1446 / 905 / 290 mm
Големина без штанд во mm
1446 / 883 / 76 mm
Големина на пакувањето во mm
1642 / 1085 / 227 mm
Тежина: нето/бруто во kg
27,20 кг
Тежина со држач без држач во kg
29,30 / 37,50 кг
VESA
Веса компатибилен
Големина на VESA
400 x 400 mm
Батерии за далечински управувач
Да
Тип на далечински управувач
Да
Тип на штанд
Фиксна централна

Опис

Големина на екранот (инчи/см) 65 / 165,1
Видлива големина на екранот: дијагонала (инчи/cm) 64,5 / 164
Резолуција на панелот UHD
Технологија со широка боја Квантна точка
HDR (висок динамички опсег) Да
HDR формати Dolby Vision IQ, HDR10+, HDR10,
PQ10, HLG
HDR осветленост 1000 nits
Индекс на изведба на слика* 4300
Резолуција 3840x2160
Криви / Заобленост -
10 битен панел Да
Динамичен контраст Мега
Обработка на слика AiPQ 2.0 Engine
Затемнување Да
Ултра AR облога -
Унапредување на UHD невронски мрежи UHD SR
Управување со бои 3D LUT, 10P и 2P калибрација
Дигитално намалување на шумот Да
Режим на филм Да

Дополнителни информации

Милиметри

400 x 400 mm