TCL 43P615 4K ТВ Андроид

25.990 ден30.490 ден

Дополнителни информации

Инчи

43", 50"

Спецификација

Име 43P615-AP
Тип на производ LED UHD Android TV
Тип на задно осветлување DLED
Процесор 64-bit A55×4 900MHz~1.1GHz
Графички процесор Mali470×3 600MHz~800MHz
ОС Android P
Стил на кориснички интерфејс Android TV UI & TCL TV+ 3.x UI
Почетни страници Google Play, Featured Apps, Source
Јазик Англиски, виетнамски, тајландски, кинески, руски, арапски, традиционален кинески, индонезиски, Франција, шпански (Латинска Америка), фарси, монголски, узбекистански, хебрејски, малезиски, португалски, бурмански итн.
ТВ систем ATV: PAL/NTSC/SECAM-DK/BG/I/M DTV: DVB-T/T2
AV систем PAL, NTSC
Верзија за HDMI и HDCP HDMI1.4 & HDMI2.0, HDCP1.4 & HDCP2.2
HDR HDR10 Decoding
Напојување AC 100V-240V 50/60Hz
Потрошувачка на енергија (вклучено ТВ) 75W
Потрошувачка на енергија (во мирување) ≤0.5W
ЕКО енергетска ефикасност Да
Сертификација CB, Dolby Audio, HDMI;CTS (Google Official Certification), Netflix
Интернет врска 2.4GHz Wi-Fi 802.11 b/g/n 2T2R;Ethernet Network (RJ45)
LED Статус на индикатор Индикатор за мирување (1-LED, white,below the middle of the bezel)
Верзија за Bluetooth Bluetooth 5.0

Карактеристики

Оживејте ја забавата со милијарда бои

4K HDR

 Динамичното пресликување на тонот го оптимизира квалитетот на сликата, рамка по рамка – интелигентно подобрување на опсегот на тонови, осветленост и контраст. Зголемете ја вашата забава и уживајте во повеќе нијансирана содржина.

Динамичко подобрување на бојата

Развиен исклучиво од TCL, Динамичко подобрување на бојата е дизајнирано за автоматско оптимизирање на живописноста на бојата. Сопствениот алгоритам ги проширува традиционалните ограничувања на палетата – обезбедувајќи поживо, премиум видео искуство.

Атмосферскo микро затемнување

Micro Dimming ја анализира ТВ-содржината во 1.296 одделни зони, интелигентно прилагодувајќи ја осветленоста и темнината. Квалитетот на сликата е оптимизиран, за врвно искуство во гледањето, особено во мракот.

Најновиот Андроид ОС

Доаѓа со најпопуларниот оперативен систем во светот. Уживајте во ТВ, музика, филмови, игри и повеќе на барање – најважните работи за забава се претходно инсталирани, плус преземајте повеќе преку Google Play Store. Плус, бидете во тек со повеќе загарантирани ажурирања на системот

AI-IN го олеснува интелигентниот производ TCL и Google Home за синхронизација и управување од далечина. Поставете го термостатот, ослабете ги светлата, заповедајте вакуум со вашиот робот и повеќе … добредојде во утрешниот дом и ТВ.

Потопно Dolby Audio