TCL P635 QUHD 4K Google TV

32.990 ден41.990 ден

  • HDR 10
  • Google TV
  • Ок Google
  • Dolby Audio
  • Динамично подобрување на бојата
  • HDMI 2.1
  • AIPQ2.0
  • ДИЗАЈНИРАН БЕЗ РАБОВИ

Опис

Спецификации

Бренд – TCL

Категорија – телевизори

Серии – P635

Модел  – 75P635/58P635

Година – 2022

Тип на производ

4K HDR телевизор

Генерални информации

Процесор – 32-битен A55×4 1,3 GHz

Графички процесор – G31 MP2 800 MHz

Оперативен систем – Сертифицира од Google TV

Гласовна контрола – да

Вграден Google – да

Alexa – да

App store – да

Аудио

Аудио моќ – 10W*2

Долби – долби аудио

ДТС

бр

Звучен канал – 2

Само Bluetooth аудио – да

Екран

Резолуција – 4К

Приказна резолуција – 3840*2160

Аспект на сооднос – 16:9

Rate – 60 Hz

Долби визија

HDR – HDR10

HLG – да

HDR 10+

Микро затемнување – да

Паметна услуга – Гласовна контрола без раце

Поврзување

BlueTooth – BT5.0

Wi-Fi поврзување – 2.4G/5G

RF влез – 1

USB – USB 2.0

HDMI – HDMI2.1

eARC – да

Дополнителна карактеристика

PVR/Timeshift – Да

EPG – DTV EPG (без IP EPG)

Дополнителни информации

Инчи

58", 65"

Карактеристики