Soundbar TCL TS7010

13.490 ден

Спецификации

Име TS7010
Канал 2.1CH
Максимална моќност 320W
Ниво на притисок на звук 100dB
Индикатор/Екран Led

Карактеристики

Тенок бар. Неверојатен звук

TS7010 се одликува со дизајн кој совршено се усогласува со вашиот TCL телевизор. Впечатливата мат површина и беспрекорните кривини само ја зголемуваат возбудата. Уживајте во супериорен ТВ-звук и софистициран дизајн со звучната лента TS7010. Идеално за 55 инчи телевизори и поголеми.

Пренесувајте музика безжично

Опремен со Bluetooth технологија, TS7010 е дизајниран да ве ослободи од кабли. Пренесувајте ја вашата омилена музика безжично во секое време со поврзување на вашиот паметен уред.

Безжичен сабвуфер со дополнителен бас

Loversубителите на басот ќе се заубат во овој сабвуфер. Поддржано од безжична технологија, можете лесно и безжично да ја проширите лентата за звук во систем за опкружувачки звук. Уживајте во вистинско опкружувачко звучно искуство со дополнителен моќен бас.

Звук на премиум домашно кино

Звукот е душата на звучната лента. Опремен со систем за звучна лента од 2,1 канали, TS7010 ќе го подобри вашето забавно искуство со неверојатен звук кој исполнува простории. Уживајте во гласен и јасен звук за навистина извонредно искуство со слушање.