OPPO Reno6 PRO 5G

Original price was: 47.990 ден.Current price is: 43.190 ден.

OPPO Reno6 Pro 5G(CPH2247)
  • Видео портрет со намалување на одблесокот
  • Видео поддрќано од вештачка интелигенција (AI)
  • OPPO Reno Glow
  • SuperVOOC 2.0 65W

Опис

 

Големина и тежина

Висина:  160,8 мм
Ширина:  72,5 мм
Дебелина:  7,99 mm
Тежина:  188 g

Меморија

12 GB RAM + 256 GB ROM
Тип на RAM меморија: LPDDR4x @ 2133 MHz, 4 x 16 бита
Надворешна меморија: Не е поддржана
USB верзија: USB 2.0 тип
CUSB OTG: поддржано (обратно полнење)

Екран

Големина: 6,5″
Сооднос екран-тело: 92,1%
Резолуција: FHD + (2400 × 1080)
Стапка на освежување: 90 Hz (макс) или 60 Hz
Стапка на примерок на допир: 120 Hz (кога стапката на освежување е 60 Hz) / 180 Hz (кога стапката на освежување е 90 Hz)
Гама на бои: живописен режим: 97% NTSC / 100% DCI-P3 / деликатен режим: 71% NTSC / 100% sRGB
Густина на пиксели: 402 PPI
Контраст: Тип: 5.000.000: 1Осветленост: 500 nits / 800 nits / 1100 nits
Екран: Soft AMOLED

Камера

Главна камера
Главна камера од 50 MP: f / 1,8; FOV 84 °; 6P леќа; поддржан AF; фокус со затворена јамка;
Поддржан OIS
Камера со ултра широк агол од 16 MP: f / 2,2; видно поле 123 °; 5P леќа; постојан фокус
Телефото објектив од 13 MP: f / 2,4; 45 ° видно поле; 5P леќа;
Поддршка за AFМакро камера од 2 MP: f / 2,4; 89 ° видно поле; 3P леќа; постојан фокус
Селфи камера32 MP (f / 2,4); 80 ° видно поле; 5P леќа; AF не е поддржан
Големина на слика
Главна камера:Максимална големина: 6144 x 8192 (50 MP)

Големини на фотографии во различни пропорции:3072 × 4096 (4: 3)3072 x 3072 (1: 1)1840 x 4096 (целосен екран)2304 × 4096 (16: 9)

Селфи камера:

Максимална големина: 4928 x 6560 (32 MP)
Големини на фотографии во различни пропорции:4928 x 6560 (4: 3)4928 x 4928 (1: 1)2960 x 6560 (целосен екран)3696 × 6560 (16: 9)

Видео

Главна камера
Главна камера: 4K @ 60fps / 30fps, 1080P @ 60fps / 30fps, 720P @ 60fps / 30fps / Селфи камера: 1080P / 720P @ 30fps / видео со бавно движење: 1080P @30fps @ 1020fps @ 1020fps @ 30fps
Селфи камера
Поддржува 1080P / 720P @ 30fps (Стандардно: 1080P @ 30fps) (ретуширање: овозможено стандардно). / Поддржува видео стабилизација во 1080P @ 30fps. / Не поддржува зумирање или бавно движење.

Процесор

Процесор: Qualcomm® Snapdragon  870
Брзина на процесорот: 1 x 3,2 GHz / 3 x 2,4 GHz / 4 x 1,8 GHz
Јадра на процесорот: окта-core
Модел на графички процесор: Adreno ™ 650

Батерија

DC 7,74 V 2200 mAh / 17,02 Wh (оценет)2250 mAh / 17,41 Wh (типично)еквивалент од 4500 mAh* OPPO Reno6 Pro користи две сериски поврзани ќелии.
Капацитетот на батеријата е 4500 mAh (вообичаено).
Брзо полнење:SuperVOOC 2.0, SuperVOOC, VOOC 3.0, PD (9V / 2A), QC (9V / 2A)

Биометрика

Поддржува отпечаток од прст на екранот и отклучување со лице

Операционен систем

ColorOS 11.3 на Android 11

Вклучено

Телефон x 1
Полнач x 1
USB кабел за податоци x 1
Алатка за отстранување на SIM-картичката x 1
Безбедносен водич x 1
Водич за брза активација x 1
Заштитна футрола x 1

Дополнителни информации

Боја

Лунарно сива