OPPO A16

Original price was: 9.990 ден.Current price is: 8.900 ден.

OPPO A16(CPH2269)
  • Издржлива батерија од 5000 mAh
  • HD + екран со функција за заштита на очите
  • Тројна камера

Опис

Големина и тежина

Висина: 163,8 mm
Ширина:  75,6 мм
Дебелина:  8,4 mm
Тежина:  190 g

Меморија

3 GB + 32 GB
Тип на RAM меморија: LPDDR4x @ 1867 MHz 2 × 16-битна (3GB + 32GB)ROM: eMMC 5.1
Надворешна меморија: поддржуваUSB верзија: USB 2.0USB OTG

Екран

Големина: 6,52 “(16,55 см)
Сооднос на екранот: 88,7%
Резолуција: 720 x 1600 (HD +)
Стапка на освежување: 60 Hz
Фреквенција : 60 Hz
Гама на бои: 71% NTSC
Густина на пиксели: 269
PPIКонтраст: 1500: 1 (типично)Осветленост: 480 нити (типично)

Камера

Главна
Главен објектив од 13 MP: f / 2,2; FOV 80 °; 5P леќи; AF2MP моно објектив: f / 2,4; FOV 88,8 °; 3P леќи; FFМакро објектив од 2 MP: f / 2,4; FOV 88,8 °; 3P леќи; FF
Селфи:8 MP (f / 2.0); FOV79 °; 5P леќи
Големина на слика
Главна:Максимална големина: 4160 x 3120 (стандардни фотографии)
Големината на фотографиите во различни пропорции:4160 x 3120 (4: 3)3120 x 3120 (1: 1)4160 x 1872 (цел екран)4160 x 2340 (16: 9)

Видео

Главна камера до 1080P @ 30fps или 720P @ 30fps
Селфи камера до 1080P @ 30fps или 720P @ 30fps

Процесор

Процесор: MediaTek Helio G35
Брзина на процесорот: до 2,3 GHz
Јадра на процесорот: 8 јадра
Графички процесор: IMG GE8320 @ 680 MHz

Батерија

4890 mAh / 18,92 Wh (мин.)5000 mAh / 19,35 Wh (тип)

Биометрика

Поддржува странично отклучување со отпечаток од прст и отклучување со лице

Мобилни податоци

SIM 2: поддржува
Тип на SIM картичка: Nano-SIM картичка
2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz3G: UMTS (WCDMA) опсези 1/5/84G: TD-LTE опсези 38/40/41 (2496–2690 MHz)4G: LTE FDD бендови 1/3/5/7/8/20/28

Комуникација

WLAN: Wi-Fi 2,4 GHz, Wi-Fi 5 GHz, Wi-Fi дисплеј
Верзија на Bluetooth: Bluetooth 5.0
Bluetooth аудио кодек: SBC, AAC, aptX, LDAC
USB: USB тип C
Приклучок за слушалки: Џек 3,5 mm

Оперативен систем

ColorOS 11 на Android 11

Во пакувањето

Телефон x 1
USB кабел x 1
Полнач x 1
Алатка за отстранување на SIM-картичката x 1
Заштитна футрола x 1
Водич за брза активација x 1
Гарантен лист x 1

Дополнителни информации

Боја

Црна, Бисерно Сина