Amazfit Stratos

Original price was: 11.390 ден.Current price is: 8.490 ден.

Спецификации

Карактеристики Водотпорен
Батерија 290 mAh
Траење на батерија до 5 дена
Екран LCD

Карактеристики

Кога стилот ги исполнува перформансите

Amazfit Stratos

Керамичка рамка |  отпорeн на вода | Триатлон | VO2max
Траење на батеријата до 5 дена

Спорт и бизнис

Сосема нов, со едноставен, но грациозен дизајн. Тоа е стилот што го сакате за спорт или деловна активност. Стратос комбинира повеќе материјали и техники, вклучувајќи 2.5D Corning Gorilla Glass, деликатни минутни маркери, рефлектирачки екран во боја што може да се види јасно дури и под силна сончева светлина и рачно полирана керамичка рамка. Керамиката е доволно издржлива да ги издржи сите ваши дневни предизвици и ќе ви овозможи прекрасно безвременски изглед.

Три физички копчиња од не’рѓосувачки челик 316L плус одговорен екран на допир го олеснуваат контролирањето на сите функции на часовникот, додека куќиштето користи 3-Д ласерска текстура на јаглеродни влакна низ целата територија.

Отпорен на вода од 50 метри, безбеден и за отворена вода и за пливање во затворено

Овој паметен часовник доаѓа со рејтинг на отпорност на вода од 5 ATM1 (еднаков на притисок на вода од приближно 50 метри или 164 стапки). Може да го носите додека пливате во базен.