OPPO A54s

Original price was: 13.490 ден.Current price is: 6.990 ден.

OPPO A54s(CPH2273)

  • Издржлива батерија од 5000 mAh
  • AI Тројна камера од 50 MP
  • HD дисплеј со дополнителна функција за заштита на очите
  • 4 GB + 128 GB

Опис

Големина и тежина

Висина: 163,8 mm
Ширина:  75,6 мм
Дебелина: 8,4 mm
Тежина:  190 g

Меморија

4 GB RAM + 128 GB ROM
Тип на RAM меморија: LPDDR4x @ 2133 MHz, 2 x 16-битна
Тип на ROM: eMMC 5.1
Надворешна меморија: поддржанаUSB верзија: USB 2.0USB
OTG: поддржано

Екран

пијат
Големина: 6,52 инчи (16,55 см)
Сооднос на екранот: 88,7%
Резолуција: 720 x 1600 (HD +)
Стапка на освежување: 60 Hz
Стапка на земање примероци на допир: 60 Hz
Гама на бои: 71% NTSC (типично)
Густина на пиксели: 269 PPI
Сооднос на контраст: 1500: 1 (типично)
Осветленост: 480 нити (типично)
Панел: LCDСтакло за покривање: лист материјал (PC + PMMA)

Камерата

Главна
Главна камера од 50 MP: f / 2,2; 80 ° видно поле; 5P леќа; AFМонохроматска камера од 2 MP: f / 2,4; FOV 88,8 °; 3P леќа; ФФаратМакро камера од 2 MP: f / 2,4; FOV 88,8 °; 3P леќа; FF
Селфи
Селфи камера 8 MP (f / 2.0); FOV79 °; 5P објектив
Големина на слика
Назад:Максимална големина: 4080 x 3072 (нормални фотографии)
Големини на фотографии во различни пропорции:4080 × 3072 (4: 3)3120 x 3120 (1: 1)4160 x 1872 (цел екран)4160 x 2340 (16: 9)

Видео

Главна
Главна камера: до 1080P @ 30 fps и 720P @ 30 fpsВидео зум: 1080p со 30 fps
Селфи
Селфи камера: 1080P @ 30fps или 720P @ 30fps (стандардно; вклучено разубавување)

Процесор

Процесор: MediaTek Helio G35
Брзина на процесорот: до 2,3 GHz
Јадра на процесорот: 8 јадра
Графички процесор: IMG GE8320 @ 680 MHz

Батерија

4890 mAh / 18,92 Wh (мин.)5000 mAh / 19,35 Wh (тип)

Биометрика

Поддржува читач за отпечатоци и отклучување со лице

Мобилни податоци

SIM 2: Поддржува
Тип на SIM картичка: Nano-SIM
2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz3G: UMTS (WCDMA) бендови 1/2/4/5/6/8/194G: TD-LTE опсези 38/39/40/41 (2496–2690 MHz)4G: LTE FDD бендови 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/26/28/66

Комуникација

WLAN: Wi-Fi 2,4 GHz, Wi-Fi 5 GHz, Wi-Fi дисплеј
Верзија на Bluetooth: Bluetooth 5.0
Bluetooth аудио кодек: SBC, AAC, aptX, LDACUSB интерфејс

Оперативен систем

ColorOS 11.1 на Android 11

Вклучено

Телефон x 1
Слушалки x 1
USB кабел x 1
Полнач x 1
Алатка за отстранување на SIM-картичката x 1
Заштитна футрола x 1
Водич за брза активација x 1
Гаранција x 1

Дополнителни информации

Боја

Графит сина, Црна