OnePlus N10 (N2)

Original price was: 20.990 ден.Current price is: 9.990 ден.

Дополнителни информации

Меморија

6/128

Спецификација

Димензии Висина: 163 mm
Ширина: 74,7 mm
Дебелина: 8,95 mm
Тежина: 190g
Екран
Параметри

Големина: 6,49 инчи (Аглите на екранот се наоѓаат во рамките на стандарден правоаголник. Дијагонално измерена, големината на екранот е 6,49 инчи во целосниот правоаголник и 6,25 инчи сметка за заоблените агли.)
Резолуција: 1080 * 2400 (FHD +), 405 ppi
Сооднос на аспект:
Стапка на освежување 20: 9 : 90 Hz
Тип: капацитивен екран на допир IPS LCD, 16 милиони бои

Поддржете
стакло за капаци sRGB : 2.5D Corning® Gorilla® Glass 3

Карактеристики

Режим на читање
Ноќен режим

Изведба
Оперативен систем

OxygenOS базиран на Android ™ 10

Процесор

Qualcomm® Snapdragon 90 690

5G чипсет

Мобилна платформа Qualcomm® Snapdragon ™ 690 5G

Графички процесор

Адрено 619Л

RAM меморија

6 GB LPDDR4x

Складирање

128 GB UFS2.1, поддршка за проширување на меморијата до 512 GB

Батерија

4300 mAh (не се отстранува)

Warp Charge 30T Брзо полнење (5V / 6A)

Камера
Задна камера – Главна

Мегапиксели: 64
EIS: Да
Прозорец: f / 1,79

Леќи со ултра широк агол

Мегапиксели: 8
Бленда: f / 2,25 Погледно
поле: 119 °

Макро леќа

Мегапиксели: 2
Бленда: f / 2.4

Монохроматски леќа

Мегапиксели: 2
Бленда: f / 2.4

Блесок

LED блиц

Автоматски фокус

Да (задна камера – главна)

Видео

Видео 4K со 30 fps
1080p видео со 30/60 fps
Супер бавно движење: 1080p видео со 120 fps, 720p видео со 240 fps
Временски преглед 1080p 30fps,
Уредувач на видео 4k 30fps

Карактеристики

Снимање на видео со сооднос на аспект CINE, UltraShot HDR, Ноќен пејзаж, Макро, Портрет, Про режим, Панорама, Откривање на сцена со AI, RAW слика

Предна камера:

Мегапиксели: 16
EIS: Да
Бленда: f / 2.05

Видео на предната камера

Видео од 1080p со
време / пропуст од 30/60 fps

Поврзување
LTE / LTE-A
4 × 4 MIMO, поддржува до DL Cat 18 / UL Cat 13 (1,0 Gbps / 150 Mbps), во зависност од поддршката на операторот
Wi-Fi

2 × 2 MIMO, поддршка 2.4G / 5G, поддршка WiFi 802.11 a / b / g / n / ac

Bluetooth

Bluetooth 5.1

NFC

Овозможено е NFC

Позиционирање
GPS (L1+L5 Dual Band), GLONASS, Galileo, Beidou, A-GPS
Сензори Сензор за отпечатоци на задниот дел, акцелерометар, електронски компас, жироскоп, сензор за амбиентално светло, сензор за близина, САР сензор
 Приклучоци 3,5 мм приклучок за слушалки
3-избор-2 хибриден СМС слот (нано-СИМ + нано-СИМ / микроСД)
Копчиња
Копче за јачина на звук Копче за
напојување
Аудио Двојни стерео звучници
Поддршка за поништување на бучавата
Мултимедија
Аудио формати

Декодер: WAV, AAC / AAC + / eAAC +, MP3, WMA, AMR, FLAC, ALAC, Vorbis, AIFF, APE
кодер: WAV, AAC, AMR

Формати поддржани со видео

Декодер: H.264, MPEG-2, VP9, ​​HEVC, HEIF / HEIC, MPEG-4, H.263
кодер: H.264, HEVC, HEIF / HEIC, MPEG-4, H.263

Формати поддржани со слика

Декодер: BMP, GIF, JPEG, PNG, Webp, HEIF
кодер: JPEG, PNG

Во кутија OnePlus Nord N10 5G
адаптер за полнење Warp Type-C кабел
Водич за брзо вклучување
Безбедносни информации
Информации за исфрлање на фиоката за SIM

Карактеристики

  • 5G
  • Нежен дисплеј од 90 Hz
  • Квад камера
  • 6 GB RAM меморија
  • 128 GB меморија
  • Двојни звучници

Премногу долго, 5G се чувствуваше како далечно ветување како летачки автомобили и ховерборди. Но, сега е навистина тука, подготвен да ја отвори вратата ширум отворена за нови искуства со мобилниот телефон. N10 5G е изграден за 5G, со чипсет Qualcomm® Snapdragon ™ 690, напојуван од окта-јадрен процесор.

Екранот со 90 Hz освежува 50% побрзо од 60 Hz за да ја зголеми мазноста и одзивноста. Што значи тоа? Тоа значи дека сигурно сте пропуштиле многу подобро искуство со мобилната телефонија. Само купете го N10 5G.

Звук ви доаѓа од сите страни.

Паметните телефони поминаа долг пат. Но, поради некоја причина, звучникот продолжува да биде одлична опција. Тоа е како одделот за нараквици во индустријата за паметни телефони. Само треба да биде таму. N10 5G го сфаќа звукот сериозно со богати двојни звучници за да ви овозможи извонредно стерео искуство.

Малку дополнителна меморија

Кога стануваше збор за прашањето колку RAM меморија да се стави во N10 5G, еден инженер рече дека 4 GB е веројатно многу. Наместо тоа, отидовме со 6 GB за да се осигураме дека можете да заборавите на RAM меморијата и да уживате во омилените апликации, игри, филмови и серии.