Amazfit GTS 2 паметен часовник

9.990 ден

Дополнителни информации

Боја

Midnight black, Urban grey, Desert gold, Sage green

Спецификација

Димензии 40,9 x 35,5 x 11,4 mm
Материјал за тело Поликарбонат
Тежина 31гр (со каиш)
Материјал од лента Силициумска гума
Должина на ременот 118мм (долга верзија), 76мм (кратка верзија)
Ширина на ременот

20мм

Водоотпорна оценка 5 АТМ
Екран 1,43 “целосна боја IPS LCD, 72% NTSC (типично), резолуција 302×320
Екран на допир 2.5D стакло + облога против отпечатоци
Сензори BioTracker P 2 PPG биолошки оптички сензори сензор за забрзување жироскоп сензор геомагнетски сензор (само Amazfit Bip U Pro)
Микрофон Да (само Amazfit Bip U Pro)
Позиционирање GPS (само Amazfit Bip U Pro)
Bluetooth BT5.0 / BLE
Батерија 230mAh литиум-јонски полимерна батерија (типична вредност)
Време на полнење Околу 2 часа
Метод на полнење Клип / 2-пински POGO игла
Траење на батеријата Типично сценарио за употреба: 9 дена
Операционен систем РТОС
Додатоци Приклучок за клип, упатство за корисник
Апликација Апликација Zepp (порано позната како Апликација Amazfit)

Карактеристики

Разновидност на бои

Одберете ги трите достапни бои и направете го часовникот ваш разноврсен и модерен придружник, без оглед дали се облекувате за некоја пригода или одите во теретана.

  • Desert gold
  • Urban Grey
  • Midnight black

Персонализирани лица на часовникот

Мерење на сатурација на кислород во крвта.

Ваш личен чувар на здравјето SpO2

Целодневен мониторинг на срцевиот ритам

Систем за проценка на здравјето

Следење на квалитетот на спиењето

Следете ги нивоата на стрес

Разговарајте преку вашиот часовник

90 Вградени режими на спортување. Паметно препознавање на спортски режими

Ве придружува дури и под вода

Траење на батеријата од 7 дена

Потенок, полесен и со подолго траење на батеријата. Новиот Amazfit GTS 2 е опремен со
голема батерија од 246mAh што може да трае 7 дена со нормална употреба, и секогаш е подготвена да ве придружува
на вашите патувања и да го следи вашиот напредок. Уживајте во цела недела активност без да се грижите
дали носите полнач насекаде.