Amazfit GTR 3

12.590 ден

150+ спортски режими

Трчање и одење
Трчање на отворено, трчање за трчање, пешачење, трчање по патека, одење во затворен простор, Тркачко одење
Возење велосипед
Велосипедизам на отворено, Велосипедизам во затворен простор, Планински велосипедизам, BMX
Пливање
Пливање во базен, Пливање на отворено, Пливање со перки, Уметничко пливање
Вежби на отворено
Качување, планинарење, ориентација, качување по карпи, риболов, лов, скејтбординг, лизгање на ролери, паркур, ATV, теренски мотоцикл
Спортови во затворен простор
Елиптична, Машина за веслање, Машина за качување по скали, Степер по скали, Вртење, Фитнес во затворен простор, Мешан аеробик, Вкрстен тренинг,
Аеробик, Групна калистеника, Борба со телото, Тренинг за силата, Степен тренинг, Тренинг за јадро, Тренинг за флексибилност, Бесплатен тренинг,
HIIT, Јога, пилатес, гимнастика, хоризонтална лента, паралелни шипки, борбени јажиња, истегнување
Танцување
Квадратен танц, Танц во сала, Стомачен танц, Балет, Уличен танц, Зумба, Латино танц, Џез танц,
Хип-хоп танц, Танц на шипка, Брејкинг, Народен танц, Танц, Модерен танц, Диско, Тап танц
Борбени спортови
бокс, борење, боречки вештини, таи чи, муај тај, џудо, таеквондо, карате, кикбокс, мечување, џиу-џицу, кендо
Спортови со топка
Фудбал, Фудбал на плажа, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, бејзбол, софтбол, рагби, хокеј, пинг-понг, бадминтон,
тенис, сквош, гејтбол, крикет, ракомет, куглање, поло, рекет, билијард, сепак такрауло, доџбол ,
Хокеј на мраз, шатлкок, мал фудбал, торбичка, боче топка, пелота, флорбол
Спортови на вода
Пловење на отворено, едрење, кајак, веслање, чамец со змеј, бордбординг, лизгање на отворено, сурфање во затворен простор, тубинг, скијање на вода, нуркање
Зимски спортови
Скијање, сноуборд, скијање во надолнина, скијање во крос, скијање ориентација, биатлон, лизгање на отворено, виткање,
боб санки и тобоган, санкање, моторни санки, возење со чевли за снег
Слободни спортови
Хула хоп, фризби, пикадо, летање змејови, влечење, нишалка, фудбалски топки, игра со чувствителност на движење
Игри со табла и карти
Шах, дама, оди, мост, игра на табла
Други
Скокање со јаже, Стрелаштво, Возење, Качување по скали

Опис

Димензии: 45,8х45,8х10,8мм
Тежина: (без ремен) 32 гр
Материјал за тело: алуминиумска легура
Копчиња: 2
Материјал за приказ: AMOLED
Големина 1,39″
Резолуција: 454×454 PPI
Екран на допир: Калено стакло
Облога против отпечатоци од прсти
Капацитет на батеријата: 450 mAh
Начин на полнење: Магнетна основа за полнење
Времетраење на полнење: приближно 2 часа
Траење на батеријата: До 21 ден
Сензори
Здравје
BioTrackerТМ3.0 PPG биометриски сензор (подржува крв-кислород, 6PD + 2LED)
Движење
Сензор за забрзување, Сензор за жироскоп,
Геомагнетен сензор, Сензор за барометриски притисок, Сензор за
амбиентална светлина
Позиционирање
GPS, GLONASS, Galileo, BDS, QZSS
Поврзување
Bluetooth 5.1 BLE

Дополнителни информации

Боја

Moonlight Grey, Thunder Black