Amazfit GTR 2e паметен часовник

7.990 ден

Дополнителни информации

Боја

Slate grey, Matcha green, Obsydian black

Спецификација

Димензии 40,9 x 35,5 x 11,4 mm
Материјал за тело Поликарбонат
Тежина 31гр (со каиш)
Материјал од лента Силициумска гума
Должина на ременот 118мм (долга верзија), 76мм (кратка верзија)
Ширина на ременот

20мм

Водоотпорна оценка 5 АТМ
Екран 1,43 “целосна боја IPS LCD, 72% NTSC (типично), резолуција 302×320
Екран на допир 2.5D стакло + облога против отпечатоци
Сензори BioTracker P 2 PPG биолошки оптички сензори сензор за забрзување жироскоп сензор геомагнетски сензор (само Amazfit Bip U Pro)
Микрофон Да (само Amazfit Bip U Pro)
Позиционирање GPS (само Amazfit Bip U Pro)
Bluetooth BT5.0 / BLE
Батерија 230mAh литиум-јонски полимерна батерија (типична вредност)
Време на полнење Околу 2 часа
Метод на полнење Клип / 2-пински POGO игла
Траење на батеријата Типично сценарио за употреба: 9 дена
Операционен систем РТОС
Додатоци Приклучок за клип, упатство за корисник
Апликација Апликација Zepp (порано позната како Апликација Amazfit)

Карактеристики

Тенок и лесен дизајн без рамки | HD Секогаш вклучен AMOLED Приказ на целокупното следење на здравјето и фитнесот | Ултра долг век на траење на батеријата

Дизајн без закривена рамка. Интегрирана структура. Исклучителна изработка.

Дизајн-концептот без граници вклучува голем 1,39-инчен AMOLED HD екран покриен со закривено стакло, што природно преминува во внимателно полираното тело на часовникот, што резултира во подобра визуелна естетика и пошироко видно поле

Разновидност на бои. Одговара на вашите облеки и прилики.

24-часовно следење на срцевиот ритам 4

Останете безбедни со предупредувања за покачен срцев ритам

Систем за проценка на здравјето

Мерење на сатурација на крв-кислород

Следење на квалитетот на спиење

Следење на ниво на стрес

Со водоотпорност до 50 метри, часовникот е на исто ниво со традиционалните високи часовници, што ви овозможува да го носите безгрижно за секојдневна употреба или додека пливате.

90 Вградени режими на спортување. Паметно препознавање * на спортски режими

Лесен и продолжен век на траење на батеријата

Од витално значење, секојдневни одлики на готовс. Аларми, настани, тајмери ​​и повеќе