AMAZFIT Verge Lite

Моќта на младите

GPS Паметни часовници со AMOLED екран
и 20-дена времетраење на батеријата.

AMOLED екран што “искри”

Екранот отсекогаш бил клучен дел од кој било паметен часовник. Затоа Amazfit Verge Lite има 1.3-инчен AMOLED екран со панорамски поглед на сите важни информации, а живите бои даваат кристално јасно доживување при гледањето.

20-дена времетраење на батеријата за слобода во движењето.

На службени патувања или на одмори, без оглед каде и да сте, нема да ви пречи брзото трошење на батеријата. За да уживате во вашите патувања воведовме сензори за потрошувачка на енергија и оптимизиран алгоритам кој овозможува батерија до 20 дена. Сега може да патувате без полњач и повеќе да не се грижите за батеријата. Со вградениот Sony 28nm Gps чип so ултра-моќност, часовникот ќе постигне живот од 40 часа со континуиран Gps режим.
GPS Lifetime
Sony GPS Chip

Повеќе спортски режими кои ќе ве мотивираат

Amazfit Verge Lite нуди повеќе спортски режими кои можат целосно да го максимизираат вашиот потенцијал, а податоците за времетаењето на вежбата ќе ви помогнат во развивање добри навики. Позиционирањето со двојниот режим на GPS + GLONASS го прави пребарувањето на сателитските сигнали брзо и прецизно, за следење на вашите правци и растојанија при трчање, пешачење или возење велосипед.
01
Трчање
02
Трчање на лента
03
Пешачење
04
Велосипедизам
05
Статичен велосипед
06
Вежбање на справа
07
Вежбање

Посветува грижа за вашето здравје

Висока прецизност при следење на срцевите отчукувања
Amazfit Verge Lite е опремен со високопрецизни оптички сензори и професионални алгоритми, така што поддржува целосна и автоматска детекција на срцеви отстапувања.Исто така, поддржува предупредување за брзо срцево отчукување, а часовникот ќе вибрира кога ќе открие срцевото откучување што ја надминува одредената вредност.

Детали за поздрав живот

Потсетник

Часовникот ќе вибрира за да ве потсети дека сте седеле подолго време.

Мониторинг на спиење

Носете го часовникот додека спиете и нека ги следи и анализира податоците за спиењето.

Различни карактеристики само за вас

Избор на начин на бирање

Во прилог на различни начини на бирање во “watch”-продавницата вие можете да си ја прилагодите позадината за бирање.

Контрола на музиката

Контролирајте ја музиката директно од вашиот часовник додека вежбате без употреба на вашиот телефонот.

Тивки аларми со прилагодени вибрации

​Можете да поставите тивки аларми на вашиот часовник за да се разбудите или да се потсетите на вашиот распоред, без да ги вознемирувате луѓето околу вас. Вибрациите можат да се прилагодат за лесно да го разликувате типот на алармот и потсетникот.

Потсетник за настан

За важни настани и задачи ќе бидете потсетувани од страна на вашиот часовник се додека не ги потврдите.

Паметни нотификации

Добивајте известувања за е-пошта, пораки и други апликации директно на екранот на Amazfit Verge Lite.

Удобен за рачниот зглоб, со моден допир

Ремчето кај рачниот зглоб е направено според најнов дизајн и технологија што го прави поудобно и отпорно на нечистотија. Доаѓа во две бои за да одговара на вашиот стил.

Спецификации

  • Големина на екран

   43mm
  • Eкран

   1.3-инчен AMOLED Резолуција: 360 x 360 Corning Gorilla 3 калено стакло+ Aнти отпечаток од прсти
  • Вид на материјал

   Силикон + Полигабронат
  • Механизам за одржување на ремче

   Третман на чистење
  • Должина на ремче

   70 mm + 113 mm
  • Сензори

   PPG сензор за срцеви отчукувања Сензор за забрзување со повеќе оски Амбиентален сензор за осветлување
  • GNSS сателитско позиционирање

   GPS + GLONASS
   • Конекција

    Bluetooth 5.0 BLE
   • Батерија

    390mAh литиумска полимерна батерија
   • Време на полнење на батеријата

    2.5 часа
   • Траење на батеријата

    Повеќе од 20 дена во типично користење
   • Површински материјал

    Стакло + Поликарбонат
   • Водоотпорно ниво

    IP68
   • Поддржани музички плеери

    Android: Google Play Music, Spotify IOS: Apple Music, Spotify, SoundCloud
   • Подржани уреди

    Поддршка на мобилни телефони базирани на Android 4.4 или iOS 9.0 или погоре и bluethooth 4.0
   • Алатки

    USB полњач, упатство за користење и ваучери за “три гаранции”
1. Следните податоци за времетраењето се мерат од страна на Huami Science and Technology Sports Laboratory. . Услови за тестирање, за сценарио за типично користење од околу 20 дена: Под фабрички стандардни поставувања, носете го 24 часа, мерете ги отчукувањата на срцето на секои 30 минути, 60 минути вежбање/неделно со GPS-от, 30-пати прикажување на екранот и 150 пораки дневно. Услови за тестирање за 40-часовно траење на батеријата со GPS-от: Започнете со фабричкото стандардно поставување, исклучете ја Bluetooth-поврзувањето и комуникацијата и вклучете го GPS и километарскиот потсетник за употреба додека работи. Во практична употреба, времетраењето на батеријата е поврзано со различни фактори како што се ( различни активности и животната средина), што може да се разликуваат од лабораториските податоци.