Живеј и спортувај, паметно

Amazfit Verge

AMOLED екран | Појдовни и дојдовни повици | 12 спортски режими
До 5-дена времетраење на батеријата | GPS + GLONASS

Прекрасен AMOLED екран

1.3-инчен AMOLED екран

Amazfit Verge доаѓа со 1,3 “AMOLED екран кој може да прикаже јасни слики,пораки, пропуштени повици. Промена на dial plate (,,чинијата за вртење”), исто така, ќе ви донесе повеќе забава.
1.3-инчен Екран
AMOLED Екран

Направете повик? Amazfit Verge има се што и мобилен телефон!

Можете да го користите часовникот за да остварите или да одговорите на повик. *

Никогаш нема да се грижите за пропуштен повик, бидејќи Amazfit Verge се грижи за тоа. Кога ќе дојде повик, часовникот ќе вибрира и ѕвони, а вие ќе можете да одговорите лесно на часовникот без да го користите вашиот мобилен телефон.
* За да го користите часовникот за да одговорите или да направите повик, треба да го поврзете часовникот со вашиот мобилен телефон преку Bluetooth Оваа функција подржува и Android и iOS телефони
Направете/Одговорете на повикот

Проверете ги вашите WhatsApp пораки

Прочитајте ги пораките пратени на вашиот мобилен телефон

Што ќе направите ако пораките не престануваат да пристигнуваат на вашиот WhatsApp додека сте на состанок? Ќе сакате да ги прочитате но едноставно не е соодветно. Со Amazfit Verge можете да ги прочитате на вашиот 1.3 инчен екран без притоа да мора да го употребите вашиот телефон. Вашите добри манири и професионализам ке останат недопрени.
Прочитајте ги пораките

Се работи за паметен часовник, кој исто така е паметен монитор за спорт и здравје

12 спортски режими и GPS + GLONASS двојно сателитско позиционирање

Amazfit Verge нуди различни функции за подобрување на животниот стил,со паметен мониторинг за спорт и здравје.Има 12 спортски режими и двојно сателитски систем за позиционирање GPS + GLONASS кој ги следи вашите активности и кажува колку калории сте потрошиле
Трчање
Трчање на
лента
Маратон
Пешачење
Вежбање
на справа
Искачување
Тенис
Скијање
Фудбал
Велосипедизам
Статичен
велосипед
Јаже

Amazfit Verge користи нов оптички сензор со висока прецизност и нови алгоритми за попрецизно следење. Целодневниот мониторинг на срцето ви овозможува да ги видите промените и да ги забележите сите абнорманости. Тоа е паметен начин за следење на вашето оптимално здравје.

Оптички сензор

До 5-дена времетраење на батеријата за повеќе забава

Не е лесно да се зголеми траењето на батеријата на паметен часовник опремен со повеќе функции и AMOLED екран. Сепак, батеријата отсекогаш била силна точка на Amazfit. Овој модел е уште еден пример. По 10 месеци макотрпен напор да се оптимизира неговата енергетска ефикасност, нашиот тим за истражување и развој успеа да го продолжи траењето до пет дена. Отсега нема да имате потреба да се грижите за полнење на часовникот секоја вечер пред спиење, а забавата може да трае подолго.
Услови за тестирање: Користете стандардни поставки, Bluetooth конекција со мобилен телефон; 150 дојдовни пораки, 30-пати прикажување на екранот и пет минути за други операции.Трчајте секој втор ден по 30 минути. Во вистинската употреба, батеријата ќе биде под влијание на различни фактори ( активности и животната средина) и на тој начин може да се разликуваат од лабораториските податоци.
До 5-дена времетраење
на батеријата

Стилски изглед, со опсег на бои

Ремчето (лентата) за рачен зглоб, која е отпорна на нечистотија, се нуди во три бои.

Благодарение на неговиот 1,3-инчен екран, овој часовник може да одговара на секој зглоб и обезбедува долгорочен комфор. * Нашите дизајнери го направија сето она што е најдобро за да го направат паметен часовник за секого. Освен тоа, изборот на три бои дозволува да го прилагодите вашиот часовник да одговара на секоја пригода и да се изразувате на суптилен начин.

* Алергиските реакции се различни од човек до човек. Ве молиме консултирајте се со доктор пред да го носите ако вашата кожа е преосетлива.

Рафиниран внатрешен и надворешен изглед за побогат живот
Персонализирајте го вашиот часовник со деликатен дизајн

Нашиот елитен дизајнерски тим интегрира различни dial plates (,,чинии за вртење”) во Amazfit. Традиционалната основа ја покажува вашата доверба и зрелост, додека спортскиот стил ја покажува вашата виталност и енергија. Постојат повеќе опции за задоволување на вашите потреби, апликации и расположение.

Amazfit OS систем
Супер-функција полна со забава

Ние секогаш сме желни да слушнеме од вас, нашите клиенти и пријатели. Неделните ажурирања се направени како подарок за нашите корисници. Amazfit OS е резултат на иновативните напори што ги напраивме со повратни информации од нашите корисници. Тоа ги прави нашите производи поинтересни и иновативни и ни помага да се развиеме во покреативен тим. Ние веруваме дека соработката со нашите клиенти и правење на работи заедно со нив секогаш треба да биде нашата најголема радост.

Спецификации

 • Големина на екран

  43mm
 • Дебелина на часовникот

  12.6mm(од случај назад кон екранот)
 • Тежина

  Околу 46g
 • Екран

  1.30 “AMOLED Резолуција 360 × 360 Corning Gorilla 3 калено стакло + анти-отпечаток од прсти
 • Вид на часовник

  Силикон + Pc
 • Механизам за одржување на ремче

  Третман на чистење
 • Должина на ремче

  70mm + 113mm
 • CPU

  1.2GHz dual-core процесор
 • RAM

  512M RAM меморија
 • Флеш Меморија

  Вградена флеш меморија од 4GB (околу 1.9GB достапни за корисниците)
 • Сензори

  Оптички сензор Сензор за забрзување Жироскоп Геомагнетски сензор Сензор за притисок на воздухот Сензор за амбиентална светлина
  • Аудиo

   Микрофон и звучник
  • GNSS сателитско позиционирање

   GPS+GLONASS
  • Конекција

   Bluetooth 4.2 BLE+BR/EDR Wi-Fi 2.4GHz 802.11b/g
  • Батерија

   390mAh литиумска полимерна батерија
  • Време на полнење на батеријата

   2.5 часа
  • Траење на батеријата

   До 5 дена во типично користење *
  • Површински материјал

   Стакло + Поликарбонат
  • Водоотпорно ниво

   IP68
  • Оперативен систем

   Amazfit OS оперативен систем (базиран на Android систем)
  • Поддржана опрема

   Поддршка на мобилни телефони базирани на Android 4.4 или iOS 9.0 или понов
  • Алатки

   Конектор за полнење и упатство за користење
Забелешки: * Типично сценарио за употреба: Користете стандардни поставки, Bluetooth конекција со мобилен телефон; 150 дојдовни пораки, 30 пати прикажување на екран и 5 минути за други операции.Трчајте секој втор ден по 30 минути. * Освен ако не е поинаку наведено, оваа информација се добива од лабораториските податоци на нашата компанија и податоци од добавувачи. Бидејќи податоците обезбедени од оваа веб-страница може да се разликуваат од реалните производи поради различни верзии на софтверот за тестирање, реалните средини за верзиите на тестот или уредот, вистинските перформанси се предмет на сценариото за користење. Сите структурни слики обезбедени од оваа веб-страница се само за олеснување на описот на функциите, наместо за прикажување на актуелните структури. Актуелните структури се предмет на вистинските производи. Нашата компанија може да ги ревидира или да ги прилагоди описите на текстот, ефектите на сликата и слично за да обезбеди точни ажурирања и да бара информациите, спецификациите, параметрите, опис на перформансите и деловите на производот да бидат во согласност со конкретните производи. Во случаите кога се потребни горенаведените модификации и прилагодувања, нема да се даде конкретно известување.