Кога стилот ги исполнува перформансите

Amazfit Stratos

Керамичка рамка | 5 АТМ отпорен на вода | Триатлон | VO2max | Времетраење на батеријата до 5 дена | Музика

Спорт и бизнис

Бренд-нов, со едноставен но добaр дизајн. Тоа е стилот што го сакате за спорт или бизнис. Stratos комбинира повеќе материјали и техники, вклучувајќи 2.5D Corning Gorilla Glass, деликатни минутни маркери, рефлектирачки екран во боја кој може да се види јасно дури и под силна сончева светлина и рачна полирана керамичка рамка. Керамиката е доволно издржлива за да ги издржи сите ваши секојдневни предизвици и ќе ви даде прекрасен безвременски изглед. Три копчиња од нерѓосувачки челик од 316L плус екран осетлив на допир овозможуваат лесно да ги контролирате сите функции на часовникот.

50м отпорен на вода, безбеден за сите водни лудории

Овој паметен часовник доаѓа со рејтинг од 5 ATM за водоотпорен отпор (еднаков на притисок на водата од приближно 50 метри или 164 стапки). Можете да го носите додека пливате во базен или додека сурфате во океан. 

5 АТМ
отпорен на вода

Повеќе спортски режими

Овој врвен часовник има 16 различни спортски режими, како и следење на секојдневните активности: Трчање, Трчање на маратон, Пешачење , Трчање на лента, Велосипедизам,Статичен велосипед, Вежбање на справа,Искачување, Пливање во базен, Пливање, Триатлон, Скијање, Мултиспорт, Тенис, Фудбал и Јаже.
Трчање
Пешачење
Велосипедизам
Пливање во
базен
Фудбал
Вежбање на
справа
Искачување
Маратон
Триатлон
Тенис

VO2max Фитнес Анализа

Благодарение на моторот за анализа на срцето на Firstbeat, можете да пристапите до вашето кардиореспираторно ниво на фитнес во однос на VO2max. VO2max ја опишува способноста на телото да користи кислород за да ги трансформира хранливите материи во енергијата. Со функционалноста на VO2max можете да пристапите до витални физиолошки информации, приспособени тренинг насоки, да стекнете мотивација за тренингот и да уживате во истите научно персонализирани обуки кои ги користат професионалните спортисти. Дизајниран за спортисти кои сакаат да ги подобрат своите перформанси и да ги следат физиолошките податоци, нудиме три важни алатки за обука:

Ефектот од обуката  го истакнува влијанието што конкретните активности го имаат врз развојот на капацитетот за аеробик перформанси.

Време за паузирање препорачува прекини помеѓу секоја активност за да се зголеми користа од секоја сесија.

Обука- вчитување ги следи комбинираните влијанија на сите активности во текот на изминатите седум дена.

До 5-дена времетраење на батеријата

Amazfit Stratos доаѓа со неверојатно времетраење на батеријата од 5 дена со едно полнење, заштедувајќи не од проблемите со честите полнења. Во спортскиот режим со GPS-от, ќе добиете 35 часа континуирано траење на батеријата, што е доволно за траење за 100 км трчање.

Музика

Можете да ја слушате вашата омилена музика додека трчате без да го носите телефонот. Едноставно вчитајте ја омилената музика на часовникот, поврзете ја со Bluetooth слушалките или слушалките за уши, и почнете да слушате.
Музика преку
Bluetooth
Нотификации на повици
Нотификации
на пораки
Аларм без звук

Amazfit Watch App 2.0

Новата апликација Amazfit Watch 2.0 ви овозможува да ги синхронизирате податоците, да ги проверувате дневните податоци за активностите и да внесувате податоци за вежбањето , да ги прилагодувате инсталираниот графикон за гледање, да внесувате податоци за карта за следење спортски активности и многу повеќе. Апликацијата исто така ја поддржува синхронизацијата на вашите податоци за вежбање со апликации од трети страни.

Компатибилност на апликацијата Amazfit Watch 2.0 App:
Android 4.4 или iOS 9.0 и понов

Спецификации

  • Екран

   1,34 “рефлективен екран во боја со ниска моќност
   Резолуција: 320 X 300
   Капацитивен допир (LCD)
   Засилено Corning Gorilla стакло

  • Процесор

   1.2 GHz Dual-Core процесор

  • RAM

   512M меморија, 4GB вградена флеш меморија,
   прибл. 2GB слободен простор на располагање за музика

  • GPS

   Двојно позиционирање на сателит со ниска моќност GPS + GLONASS

  • Безжична конекција

   Wi-Fi IEEE 802.11b/g 2.4GHz;Bluetooth 4.0

  • Сензори

   Оптички сензор за срцеви отчукувања (PPG)
   Три-оски акцелерометар
   Жироскоп
   Геомагнетски сензор
   Сензор за воздушен притисок
   Сензор за амбиентална светлина

  • Копчиња

   Три копчиња од нерѓосувачки челик

  • Батерија

   290 mAh Li-полимер

  • Режим на полнење

   Специјална основа за полнење за USB порти

   • Траење на батеријата

    До 5 дена (30-минутно трчање и 200
    дојдовни пораки дневно),35 часа (сите-се разбира GPS-от и
    мониторинг на срцевите отчукувања)
    5

   • Мотор

    Линеарен мотор(LRA)

   • Mатеријал

    Керамички, нерѓосувачки челик,
    армиран поликарбонат, стакло

   • Ширина на ремче

    22mm

   • Стандардно ремче на часовници

    силиконско спортско ремче (со механизам за брзо користење) 6

   • Рејтинг на отпорност на вода

    5ATM (164 чекори/ 50m) GB / T
    30106-2013 / ISO 22810: 2010 стандард

   • App

    Amazfit Часовник

   • Јазик

    Поедноставен Кинески / Англиски

   • Компатибилност

    Android 4.4, iOS 9 или понов

Забелешки:
1. Amazfit Stratos има рејтинг за водоотпорност од 5ATM во согласност со стандардот GB / T 30106-2013 / ISO 22810: 2010. И го положи тестот од National Clock and Watch Quality Supervision and Inspection Center (извештај бр .: QT1711018).
2. Услови за тестирање за траење на батеријата до 5 дена го вклучуваат фабричкото стандардно бирање, Bluetooth конекцијата, како и 30-минутно трчање и 200 дојдовни пораки дневно.
3. Услови за тестирање за времетраење на батеријата од 35 часа е да го користите фабричкото стандардно бирање, да го исклучите Bluetooth-поврзувањето и комуникацијата и да го овозможите GPS-режимот и функцијата за часовни потсетници за време на извршување.
4. Сензорот за притисок на воздухот ја рефлектира промената на надморската височина.
5. Во секојдневна употреба, времетраењето на батеријата е поврзан со различни фактори како што се сопствени поставки, Bluetooth конекција, спортско следење, број на известувања, функции што се користат, околината и може да се разликуваат од лабораториските податоци.
6. Материјалот од кој е изработено ремчето на овој производ го поминал тестирањето за биокомпатибилност, но не ја исклучува можноста индивидуалните корисници да страдаат од иритација на кожата или алергија по носењето на уредот поради нивните посебни физички услови. Откако ќе забележите црвен осип или симптом на алергија на вашиот зглоб, веднаш извадете го уредот. Ако симптомот продолжи да трае повеќе од 2-3 дена откако ќе го тргнете уредот, консултирајте се со вашиот дерматолог што е можно поскоро.

* За да спречите да се рѓосува конекторот на полњачот, чистете го уредот со вода (особено после активности со вода) и избришете го.
* Освен ако не е поинаку наведено, сите лабораториски податоци се обезбедени од добавувачи. Вистинската состојба на целата веб-страница на податоци може да се разликува поради различни верзии на софтвер за тестирање, специфични тест средини и специфични верзии. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ. Структурните слики прикажани на целата веб-страница се сите функционални шематски дијаграми, но не апсолутно вистински структури. Серијата на производот и факторите за производство и снабдување можат да се променат со цел да понудиме точни информации за производот, спецификации и карактеристики колку што е можно, нашата компанија може да го прилагоди и да ги ревидира описот и сликите на нашиот веб-сајт во обид да ги спореди вистинските перформанси, спецификации, индекси и делови, меѓу другите. Нема да се даде посебно известување ако се направат потребните измени и прилагодувања.