Amazfit Stratos +
Ексклузивно издание

Amazfit Stratos

Керамичка рамка | 2.5D сафирско стакло | 5ATM отпорен на вода
Триатлон | VO2max | До 5-дена времетраење на батеријата | Bluetooth музика
Кожен ремен + Флуорорубер ремен

Кога стилот ги исполнува перформансите

Amazfit Stratos + Exclusive Edition комбинира различни материјали изработени со исклучителна изработка. Се одликува со 2.5-издржливо сафирно стакло , со прекрасна 60-минутна скала, рефлективен екран во боја што може јасно да се прикажува дури и на сонцето, а рачно полираната керамичка рамка која одразува шармантен сјај. Исто така, неговата тврда керамика може да им одолее на секојдневните гребнатини и да остане како нова. Изгледот не е досаден како традиционален механички часовник, ниту претеран како редовен спортски часовник. Урамнотежениот целосен дизајн е елегантен и добро се вклопува за формално или случајно користење.

5ATM отпорен на вода, слободно пливајте

Со водоотпорен рејтинг до 5ATM (еквивалентен на притисокот за 50 mm длабочина на водата под вода), не само што може да се носи при пливање, туку и да се евидентираат сите видови на податоци за пливањето.
5ATM
отпорен на вода

Повеќе спортски режими

Паметниот часовник во моментов овозможува 16 спортски режими, вклучувајќи ги и вообичаените спортски настани во секојдневниот живот и предизвикувачки настани како трчање и триатлон. 16-те спортски режими се Трчање, Пешачење, Велосипедизам,Статичен велосипед, Пливање во базен, Пливање, Тренирање, Вежбање на справа,Трчање на лента, Искачување, Триатлон,Сложена вежба, Скијање, Фудбал, Тенис и Јаже
Трчање
Пешачење
Велосипедизам
Пливање
Вежбање
на справа
Искачување
Маратон
Триатлон
Фудбал
Тенис
Previous slide
Next slide

Евалуација на професионални психолошки индикатори за вежбање

Со богатство од професионални психички индикатори оценетите резултати можат да обезбедат упатство за вежбање.

По вежбањето паметениот часовник ќе ви ја комбинира количината на вежби со Firstbeat вежби, а потоа ке ви понуди различни професионални психички индикатори, како што се максимална консумација на кислород, тренинг ефекти, времетраење на обуката и време на опоравување.

Континуирана употреба до 5 дена

Паметниот часовник може да трае до 5 дена во секојдневна употреба, заштеда на проблеми со често полнење. Во спортскиот режим со опција , тој може да се користи континуирано до 35 часа , со што 100 км крос-кантри поминуваат навистина брзо.

Bluetooth музика

Покрај професионалните спортски карактеристики,паметниот часовник исто така има интелигентни карактеристики. Со Bluetooth слушалки, можете да ги слушате вашите омилени песни додека работите. И пристигната порака, потсетникот за повик и нечујните функции за аларм се исто така погодни и ефикасни.
Музика преку
Bluetooth
Потсетник
за повици
Пристигната
порака
Аларм без
звук

Персонализирани функционалности, лесно променливи

На паметниот часовник има вградени прилагодени бирачи, како што се три класични метални покажувачи, механизам и динамичен спортски стил. Можете исто така да ја поставите вашата омилена фотографија како позадина на бирање, и лесно да ја префрлите преку паметниот часовник или апликацијата.

Amazfit Watch App 2.0

Можете да го поврзете паметниот часовник со сосема новиот Amazfit Watch App 2.0 за да ги синхронизирате податоците, да ги видите дневните податоци за активностите и записите за вежбање, да ги наместите различните виџети, да внесувате трки за возење итн. Исто така можете да ги синхронизирате податоците за вежбање со апликацијата.

Компатибилност:
Android 4.4, iOS 9.0 или понов

Спецификации

  • Екран

   1,34 “рефлективен екран во боја со ниска моќност

   Резолуција: 320 X 300

   Капацитивен допир (CTP)

   Сафирски стакло

  • Процесор

   1.2 GHz Dual-Core процесор

  • RAM

   512M RAM, 4GB вградена флеш меморија,
   прибл. 2GB слободен простор на располагање

  • GPS

   Двојно позиционирање на сателит со ниска моќност GPS + GLONASS

  • Безжична конекција

   Wi-Fi IEEE 802.11b/g 2.4GHz;Bluetooth 4.0

  • Сензори

   PPG сензор за срцеви отчукувања

   Триаксијален сензор за забрзување

   Жироскоп

   Геомагнетски сензор

   Сензор за притисок на воздухот

   Сензор за амбиентална светлина

  • Копчиња

   3 копчиња од не’рѓосувачки челик

  • Батерија

   290 mAh Li-полимер

   • Режим на полнење

    Специјална основа за полнење за USB порти

   • Траење на батеријата

    До 5 дена (30-минутно трчање и 200
    дојдовни пораки дневно),35 часа (сите-се разбира GPS-от и
    мониторинг на срцевите отчукувања)
    5

   • Мотор

    Линеарен мотор (LRA)

   • Mатеријал

    Керамички, нерѓосувачки челик,
    армиран поликарбонат, стакло

   • Ширина на ремче

    22mm

   • Стандардно ремче на часовници

    Силиконско спортско ремче (со механизам за брзо користење)

    кожно ремче (со механизам за брзо користење)
    6

   • Рејтинг на отпорност на вода

    5ATM водоотпорен (164 чекори / 50m ) GB / T
    30106-2013 / ISO 22810: 2010 стандард

   • App

    Amazfit

   • Јазик

    Поедноставен кинески / Англиски

   • Компатибилност

    Android 4.4 и iOS 9 или понов

Забелешки:
1. Amazfit Stratos + има рејтинг за водоотпорност од 5ATM во согласност со стандардот GB / T 30106-2013 / ISO 22810: 2010. И го положи тестот од National Clock and Watch Quality Supervision and Inspection Center (извештај бр .: QT1711018).
2. Услови за тестирање за траење на батеријата до 5 дена го вклучуваат фабричкото стандардно бирање, Bluetooth конекцијата, како и 30-минутното трчање и 200 дојдовни пораки дневно.
3. Услови за тестирање за времетраење на батеријата од 35 часа е да го користите фабричкото стандардно бирање, да го исклучите Bluetooth-поврзувањето и комуникацијата и да го овозможите GPS-режимот и функцијата за часовни потсетници за време на извршување.
4. Сензорот за притисок на воздухот ја рефлектира промената на надморската височина.
5. Вистинскиот издржливост на батеријата зависи од различни фактори како што се нагодување, трчање и околина, што може да биде различно од лабораториските податоци.
6. Кожното ремче е пропустливо, држете го подалеку од вода.
7. Материјалите од кој е изработено ремчето на овој производ го поминале тестирањето за биокомпатибилност, но не ја исклучуваат можноста индивидуалните корисници да страдаат од иритација на кожата или алергија по носењето на уредот поради нивните посебни физички услови. Откако ќе забележите црвен осип или симптом на алергија на вашиот зглоб, веднаш извадете го уредот. Ако симптомот продолжи да трае повеќе од 2-3 дена откако ќе го тргнете уредот, консултирајте се со вашиот дерматолог што е можно поскоро.

* За да спречите да се рѓосува конекторот на полњачот, чистете го уредот со вода (особено после активности со вода) и избришете го.
* Освен ако не е поинаку наведено, сите податоци се нашите лабораториски податоци и дизајн технички параметри, како и податоци обезбедени од добавувачи. Вистинската состојба на целата веб-страница на податоци може да се разликува малку поради различни верзии на софтвер за тестирање, специфични тест средини и специфични верзии. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ. Структурните слики прикажани на целата веб-страница се сите функционални шематски дијаграми, но не апсолутно вистински структури. Серијата на производот и факторите за производство и снабдување можат да се променат со цел да понудиме точни информации за производот, спецификации и карактеристики колку што е можно, нашата компанија може да го прилагоди и да ги ревидира описот и сликите на нашиот веб-сајт во обид да ги спореди вистинските перформанси, спецификации, индекси и делови, меѓу другите. Нема да се даде посебно известување ако се направат потребните измени и прилагодувања.