Уживајте додека вежбате

Amazfit Pace

Музика | Sony 28-Nanometer GPS | Керамичка рамка | Плус до 5-дена времетраење на батеријата | Паметни нотификации

Музика
Одете на трчање ... и оставете го вашиот телефон дома.

Преземете музика на часовникот и слушајте преку Bluetooth слушалките додека трчате.
Меморирајте до 500 песни1
Едноставно постигнувајте ги целите за вежбање додека уживате во омилените мелодии.

Sony 28-Nanometer GPS:
Добијте точни податоци за вежбањето

Сателитските сигнали се примаат преку вградениот GPS модул на часовникот. Без разлика дали трчате, пешачите или возите велосипед податоците ќе бидат запишани точно, вклучувајќи километража, надморска височина, фреквенција на чекори, темпо, итн. Полесно е од кога и да е да се анализира и подобри вашата рутинска вежба.

Керамички рамки и постојан екран

Керамичката рамка е пријатна за кожата, покрај тоа што е сигурна и отпорна. Екранот е рефлективен,осветлувањето на екранот автоматски се прилагодува на амбиенталното светло,така што секогаш ќе имате јасен екран.

Следење на срцевите отчукувања

Користејќи го сензорот на срцевите отчукувања на PPG, со саморазвиениот алгоритам за брзината на срцето, следењето за промена на срцевите отчукувања за време на вежбањето ќе го направи вашето тренингот попрогресивен и ефективен.

Погоден за секаков вид на трчање

Со стоперката на вашиот зглоб, можете да го надгледувате срцебиењето кога сакате.

Паметни нотификации

Прочитајте ги пораките и нотификации од вашиот телефон директно на Вашиот часовник.

Снимајте и споделувајте ги вашите вежби

Следете ги вашите вежби. Со користење на часовникот следите ги вашите правци, и можете да ги споделите со пријателите (во моментов поддржува извоз и увоз на GPX).

До 5 дена времетраење на батеријата

35-часовен континуиран GPS режим на работа
Up to5days
Траење на батерија
Трчање 30 минути секој ден и 200 нотификации
35hours
GPS континуиран режим на работа2
Отворете GPS и следете ги отчукувањата на срцето

Керамички рамки отпорни на гребење

Керамичката рамка е втора по цврстина, веднаш по дијамантот однсоно сафирот, така што е  отпорна на гребнатини и оштетувања.

Перспирантна спортска лента/ремче за рачниот зглоб

Силиконската спортска лента/ремче има ефикасна структура и го намалува потењето.

Amazfit Watch App 2.0

Конфигурирајте параметри за гледање и испраќајте спортски податоци

Компатибилност на Amazfit Watch App 2.0:
Android: Поддржува Android телефони со Bluetooth 4.0, Android 4.4 и понов
Apple iOS: Работи со iPhone 4S и понов, поддржувајќи iOS 9.0 и понов

Access to Mi Sports Data

Нашите алгоритми во облак ги складираат вашите анализирани податоци за вежбање.

Скенирајте го QR кодот и преземете ја апликацијата Mi Fit

Спецификации

Екран

1,34-инчен рефлектирачки екран во боја со ниска моќност Резолуција 320 X 300 Капацитивен екран на допир Corning Gorilla стакло

Процесор

1.2GHz dual-core процесор
512M RAM меморија
Внатрешна флеш меморија од 4GB

GPS

GPS + GLONASS

Сензори

PPG сензор за срцеви отчукувања Сензор за забрзување Жироскоп Геомагнетски сензор Сензор за амбиентална светлина Сензор за воздушен притисок

Мотор

Линеарен резонантен активатор (LRA)

Безжична конекција

Wi-Fi IEEE 802.11b/g 2.4GHz;Wi-Fi IEEE 802.11b/g 2.4GHz;Bluetooth 4.0

Батерија

290mAh Li-Polymer батерија

Водоотпорен и отпорен на прав

IP67

Тежина

53.7g

Рeмче5

Спортско за брзо ослободување од 22mm

Тип на часовник

Стакло + Поликарбонат
Цирониум керамика

Забелешки:
1. Според просек од 4.5MB на музичка датотека, и 2450 MB достапен простор за складирање. 2450 / 4.5 = приближно околу 544 песни.
2. Услови за тестирање за до 5дена времетраење на батеријата се: Bluetooth конекција, половина час секој ден и 200 известувања; условите за тестирање за 35 часа на траење на батеријата се да го исклучите Bluetooth-поврзувањето и комуникацијата, вклучете го режимот GPS и функцијата за часовни потсетници за време на извршување. Во вистинската употреба, времето за користење на батеријата е поврзано со различни фактори како што се амбиент, работно опкружување и употреба, и може да биде различно од лабораториските податоци.
3. Корисникот на располагање има простор од околу 2.4GB, 1GB = 1.073.741.824 бајти
4. Сензор за притисок на воздухот ги одразува промените во надморската височина;
5. Материјалот за зглоб од овој производ го поминал тестот за биокомпатибилност, но не исклучува дека индивидуалните корисници може да имаат непријатност или алергии на кожата по носењето на уредот . Отстранете го уредот кога ќе забележите црвенило или иритација на кожата на зглобот. Ако симптомите не се ублажат по 2-3 дена по отстранувањето на уредот, ве молиме контактирајте со дерматолог. Во секојдневна употреба, ве молиме редовно да го чистите со вода и внимавајте да не ја носите премногу цврсто за да ја одржите положбата на ременот да биде сува.
* Сите податоци на овој производ веб-страница се од дизајн технологија параметри, лабораториски податоци и добавувачи на Huami технологија корпорација. Структурните слики прикажани од веб-страницата се функционални шематски дијаграми и не се вистински структури. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ. .
* Освен ако не е поинаку наведено, сите се наши лабораториски податоци, спецификација на дизајнот и податоци обезбедени од добавувачи. Вистинската состојба на целиот веб-сајт податоци ќе се разликуваат малку поради разликата на верзијата на софтверот за тестирање, специфичната средина за тестирање и специфичната верзија. Ве молиме погледнете ја фактичката состојба. Структурните слики прикажани на целата веб-страница се функционални шематски дијаграми и не се вистински структури. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ. Благодарение на промените во производството и фактори за снабдување со производството, со цел да ги обезбедиме точните информации за производите, спецификациите и карактеристиките на производите што е можно повеќе, нашата компанија може да го прилагоди и да ги ревидира описот на текстот и ефектите на сликата на веб страната за да се совпаднат информациите за вистинските перформанси на производот, спецификациите, индексите, компонентите итн. Во случај да постојат навистина потребни модификации и прилагодувања на горенаведеното, нема да се даде посебно известување.