Екран во боја,
Паметни интеракции

Amazfit Cor

Екран на допир во боја, Школка од не’рѓосувачки челик инкрустирана со 2.5D стакло | 5 АТМ Водоотпорен | Пораки, детали за времето и статус на вежби

Уникатен, екран во боја на допир

Amazfit Cor, со својот голем екран во боја со висок интензитет, е опремен со различни елементи за да ве придружува на вашето дневно патување. 1.23-инчниот IPS LCD екран во боја и ременот совршено се вклопуваат во ширина на зглобот, така што е удобно во сите услови. Големиот екран обезбедува сеопфатно ин-формирање веднаш, кога и да посакате.

Екранот во боја IPS има различни визуелни ефекти, а широк агол овозможува јасно гледање на екранот од различни агли.

1,23 инчи
IPS екран во боја
Amazfit Cor е контролиран со вашите прсти на високо-технолошкиот екран на допир, и ја прави содржината на екранот супер-јасна. Amazfit Cor користи висока тврдост 2.5D, трета генерација Corning Gorilla Glass која е обложена да одолее на отпечатоци од прсти, а копчето на допир се наоѓа веднаш под панелот. Можете да го активирате екранот со допирање, или можете уредно да го користите копчето.

5 АТМ Водоотпорен, носете го додека пливате

Amazfit Cor има водоотпорен рејтинг од 5 АТМ,1,па можете да го носите додека сте под
под туш или додека пливање. Amazfit Cor ве води низ денот, без грижи.
5 АТМ
отпорен на вода

Извонреден дизајн

На надворешниот дизајн, Amazfit Cor е дизајниран во минималистички стил со прекрасно мазна површина на големиот екран од 1,23 инчи. Лесен и елегантен со нерѓосувачки челик и стакло, тоа е со право за секоја пригода. Ќе ви се допадне како Amazfit Cor го подобрува вашиот изглед.

За предната страна на Amazfit Cor користи 2.5D стакло со интегриран MIM 316L нерѓосувачки челик .

Задната површина, која се потпира на рачниот зглоб, е дизајнирана за целосен комфорт. Дури и сензорот-срцето има малку конвексна форма за да обезбеди точен мониторинг.

316L нерѓосувачки челик + 2.5D стакло

Голем екран за лесен пристап

На 1.23-инчен екран во боја, многу е лесно да се прочитаат содржините на WeChat, SMS и пораки од други платформи на социјалните медиуми. Временската прогноза ви помага да ја планирате целата недела, додека практичните функции како што се будилникот, секундарната часовница и одбројувањето даваат погодност за работа и живот.
Проверка на
пораката
Временска
Прогноза
Аларм

Запознајте се. Постигнете го вашиот максимум

Животот денес е брз. Има недостиг од време за вежбање, спиење или релаксација. Дозволете им на Amazfit Cor да ги следи вашите активности, па да дознаете повеќе за себе.

Лесниот, ненаметлив дизајн на Amazfit Cor ви овозможува да го носите дење и ноќе. Точно ги евидентира вашите чекори, потрошени калории, срцева активност и други информации за активност. Функцијата за следење на спиењето автоматски го евидентира вашиот статус на одмор и го анализира вашиот квалитет на спиење. Со Amazfit Cor, ќе дознаете повеќе за себе.

Вежбањето е важно, без разлика колку сте зафатени. Значи, со Amazfit Cor поврзан со апликацијата Mi Fit можете да изберете различни програми за вежбање кои ќе одговараат на вашите потреби. Бидете активни – останете активни – и гледајте како се подобрува квалитетот на вашиот живот!

Дневни
чекори
Калории
Срцеви
отчукувања
Мониторинг
на спиење

Спортски податоци снимени во апликацијата Mi Fit

Сите спортски податоци снимени во апликацијата Mi Fit може да се проверат на Amazfit Cor. Во спортскиот режим на Апликацијата Mi Fit, можете да ги видите податоците од различни спортски активности: трчање, трчање на лента, возење на велосипед или пешачење на екранот на Amazfit Cor.

Мi Fit поврзан

Една апликација решава се

Континуирана употреба до 12 дена

100 пораки дневно, 50 пати прикажувања на екран, 1-часовно трчање/неделно

До 12 дена
времетраење на батеријата

Спецификации

  • 1.23инчи
  • IPS LCD екран во боја на допир
  • 80×160
  • 2.5D Corning Gorilla 3. стакло + AF облога
 • Триаксиски сензор за забрзување PPG сензор за срцеви отчукувања
 • Bluetooth 4.0 BLE
 • До 12 дена 2(100 пораки дневно,* 50 пати, 1 час возење/ неделно)
 • Li-Polymer батерија 170mAh
 • Магнетно полнење
 • Околу 2.5 часа
 • 316L нерѓосувачки челик

  • 19.0 mm
  • 233 mm
  • 155mm
  • 210mm
 • Околу 32g (вклучено ремче))
 • 5 ATM
 • Mi Fit
 • Едноставен кинески / Aнглиски
 • Android 4.4 и iOS 8
Забелешки:
1. Според стандардот ISO22810: 2010, водоотпорен рејтинг на Amazfit Cor е 5 ATM. Ги помина тестовите на третата организација за тестирање.  . Бројот на сертификатот е 50100458001. Тоа значи дека Amazfit Cor може да се користи за вода ,активности во поплитки води како што се базени за пливање или пливање на отворено. Исто така, може да се носи додека се туширате или во топла када.
2. Податоците за време на батеријата се од Huami Science and Technology Laboratory и се добиваат под одредено тестирање (ве молиме погледнете ги специфичните упатства). Реалната употреба може да се разликува малку поради индивидуалните разлики во производите, верзиите на софтверот, условите за употреба и факторите на животната средина. Ве молиме погледнете ја фактичката состојба.
* Освен ако не е поинаку наведено, сите се наши лабораториски податоци, спецификација на дизајнот и податоци обезбедени од добавувачи. Вистинската состојба на целиот веб-сајт податоци ќе се разликуваат малку поради разликата на верзијата на софтверот за тестирање, специфичната средина за тестирање и специфичната верзија. Ве молиме погледнете ја фактичката состојба. Структурните слики прикажани на целата веб-страница се функционални шематски дијаграми и не се вистински структури. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ. Промените во производството и фактори за снабдување со производството, со цел да ги обезбедиме точните информации за производите, спецификациите и карактеристиките на производите што е можно повеќе, нашата компанија може да го прилагоди и да ги ревидира описот на текстот и ефектите на сликата на веб страната за да одговараат на информациите за вистинските перформанси на производот, спецификациите, индексите, компонентите итн. Во случај да постојат навистина потребни модификации и прилагодувања на горенаведеното, нема да се даде посебно известување