Повеќе моќност во движење

Amazfit Bip

Батерија до 45 дена | GPS + GLONASS позиционирање со двоен режим | Лесен

Ќе заборавите да го наполните вашиот часовник

Дневно полнење? Еднаш неделно? Добри вести:
Часовникот може да се користи до 451дена на едно полнење.
Ако едноставно го следите бројот на чекори и спиење,
траењето на батеријата е до 4 месеци!2
До 45-дена
времетраење на батеријата

Ајде! Направете тркачки подвиг за него/неа

Во часовникот е вграден Sony 28nm чип со ниска моќност од Sony. GPS + GLONASS позиционирањето со двоен режим го прави пребарувањето на сателитски сигнали брзо и точно. Со GPS спортски часовник, дури и ако телефонот не е со вас, можете да направите многу работи за време на вежбање. На пример, може да направите трчачки подвиг, да проверите дали Вашето велосипедско темпо може да се израмни со Ф1 тркачки автомобил, или да го дадете својот максимум на трката на 10K!
GPS+GLONASS
Локациско
следење
Трчање
Трчање на лента
Велосипедизам
Пешачење
Историја на
активности

Часовникот во моментов поддржува четири спортски режими за да ги задоволи вашите потреби:
Трчање, трчање на лента, велосипедизам и пешачење. Во овие режими, деталните кориснички податоци, како што се времетраењето на вежбање, темпото, максималната брзина, растојанието на движење, срцевата брзина и висина на нагорнина / спуст, може да се гледаат одделно.

Може да се постават и брзини и прекумерни потсетници за срцеви отчукувања, така што можете да се движите безбедно и ефикасно. Во историјата на вашите активности, исто така можете да ја видите вашата евиденција за вежбата и патеки, кои се забавни и информативни.

Правилна игра на отворено

Содржината на часовникот може да се види едноставно со подигање на раката, благодарение на рефлективен екран колку е посилно надворешното светло, толку е појасен екранот.
Отворете GPS за целиот пат, а траењето на батеријата е до 22 часа 3.Значи, нема да ви треба да носите “power bank” на трката во крос-кантри. Водоотпорна и отпорна на прашина IP6844 технологијата ви овозможува да одите насекаде со вашиот часовник Amazfit.

Постојан
екран
Рефлективен
екран
GPS
Водоотпорен и
отпорен на
прашина
Компас

Ќе забележите на прв поглед дали вежбата ви одговара на вашите физички можности

Овој компактен часовник ги следи промените на срцевиот ритам во текот на денот. Веднаш ќе знаете дали нивото на вежбање го достигнува стандардот, ако ефектите на вежбање се добри или не, и дали вашата рутинска вежба е во склоп со вашите физички можности. Лесно и погодно е да се провери, бидејќи часовникот веднаш ве известува.
PPG сензор

Проверете ги пораките без користење на вашиот телефон

Со часовникот Amazfit можете брзо да ги проверите апликативните пораки и СМС пораките, но има и многу други работи што можете да ги направите. На пример, можете преку конекција да го отклучите екранот. Ако пропуштите повик или сигнал на вашиот телефон, ќе бидатe потсетувани од страна на вибрации на вашиот часовник.Поставете го часовникот на вибрации и ќе ве разбуди само вас. Часовникот исто така ќе ве потсети дека седите или сте биле неактивни подолго време.
Известувања
за апликации
Нотификации
за повици
Аларми
Потсетник

Нов Mi Fit 3.0: Милиони корисници трчаат заедно

Часовници и новиот Mi Fit 3.0 се користат заедно за да ви донесат нови спортски искуства и попрецизни спортски податоци. Со сите персонализирани функции, ќе уживате во тренингот повеќе.
Активирајте се! Можете да трчате со милиони луѓе!5

Часовник со минимална тежина

Часовникот тежи само 32 грама со ременот! Едвај ќе го чуствувате часовникот дека е на вашиот зглоб. Дури и кога правите повеќе чекори,трчате едвај ќе знаете дека часовникот е таму. Исклучително удобен , без разлика дали спиете или сте длабоко ангажирани во компјутерска игра.
32 g

Избор од четири бои

Оnyx- Црно е погодно за вас, Kokoda- Зелен е добар, Сinnabar- Црвениот е полн со ентузијазам, а Белата-Cloud е идеален за вашата девојка. Четири бои се достапни, ременот екстремно удобен, брзо се расклопува и може да се менува за само неколку секунди. Во блиска иднина ќе биде пуштен спектар на персонализирани ремени. Останете со нас!
Onyx Black
White Cloud
Kokoda Green
Cinnabar Red

Спецификации

 • Тежина

  Тело од 18g, 32g со часовник

 • Вид на екран

  Рефлективен екран во боја

 • Екрански материјал

  2.5D Corning горила 3. стакло + AF облога

 • Големина на екран

  1,28 инчи

 • Водоотпорен и отпорен на прав

  IP68

 • Должина на рамче

  11+8.5cm

 • Ширина на ремче

  20mm

 • Сензори

  PPG сензор за срцеви отчукувања
  Триаксијален сензор за забрзување
  Геомагнетски сензор
  Сензор за воздушен притисок
  7

 • Батерија

  190mAh Li-Polymer батерија

 • Време на полнење

  2.5 часа

 • GPS

  GPS + GLONASS позиционирање со двоен режим

 • Конекција

  Bluetooth 4.0 BLE

 • Траење на батеријата8

  Траење на батеријата:
  до 45 дена (фабрички стандардно бирање, работи еднаш неделно за половина час; 100 известувања дневно; осветленост на екранот 10%) , Режим за подготвеност:
  4 месеци (фабрички стандардно бирање, време, мониторинг на вежбање, мониторинг на спиење),GPS континуирана евиденција: 22 часа

 • Материјал

  Поликарбонат

 • Алатки

  Специјален полњач

 • Компатибилност

  Android 4.4 и iOS8 или понови

 • App

  Mi Fit

 • Јазик

  Поедноставен кинески / Традиционален кинески /Англиски / Шпански

Забелешки:
1, 2, 3, 8. Податоците доаѓаат од Huami Science and Technology sports laboratory.. Вистинската употреба на часовникот може да се разликува поради различни навики на околината и личната употреба.
4. IP68 квалитети на водоотпорен и отпорен на прав ги поминаа тестови на професионална организација. Извештај бр .: SHES170500407001. Часовникот може да издржи потопување во свежа вода од 1,5 метри до 30 минути, но не треба да се носи за време на пливање или капење.
5. Податоците се од Midong Big Data Analysis Team of Huami Science and Technology
6. Материјалот за ремен од овој производ го поминал тестот за биокомпатибилност, но не исклучува дека индивидуалните корисници може да имаат непријатност или алергии на кожата по носењето на уредот. Отстранете го уредот кога ќе забележите црвенило или иритација на кожата на зглобот. Ако симптомите не се ублажат по 2-3 дена по отстранувањето на уредот, ве молиме контактирајте со дерматолог. Во секојдневна употреба, ве молиме редовно да го чистите ременот со вода и внимавајте да не го носите премногу цврсто за да ја одржите положбата на ременот да биде сува.
7. Сензор за притисок на воздухот ги рефлектира промените во надморската височина.
* Освен ако не е поинаку наведено, сите се наши лабораториски податоци, спецификација на дизајнот и податоци обезбедени од добавувачи. Вистинската состојба на целиот веб-сајт податоци ќе се разликуваат малку поради разликата на верзијата на софтверот за тестирање, специфичната средина за тестирање и специфичната верзија. Ве молиме погледнете ја фактичката состојба. Структурните слики прикажани на целата веб-страница се функционални шематски дијаграми и не се вистински структури. Ве молиме погледнете го вистинскиот производ. Благодарение на промените во производството и фактори за снабдување со производството, со цел да ги обезбедиме точните информации за производите, спецификациите и карактеристиките на производите што е можно повеќе, нашата компанија може да го прилагоди и да ги ревидира описот на текстот и ефектите на сликата на веб страната за да се совпаднат информациите за вистинските перформанси на производот, спецификациите, индексите, компонентите итн. Во случај да постојат навистина потребни модификации и прилагодувања на горенаведеното, нема да се даде посебно известување.