Спортувајте без ограничувања

Amazfit Bip Lite

Лесен, паметен часовник со 45-дена времетраење на батеријата

Спортувајте подолго

Посилен- за месец и половина за да остане во чекор со вашиот активен животен стил.

Немајте проблем со честото полнење- со неверојатното траење на батеријата од 45 дена (со едно полнење) со цел да можете да си продолжите со вашиот активен животен стил. Со само броење на чекорите и следење на спиењето часовникот може да трае до 4 месеци!

Спортувајте насекаде

Направени да ги издржат сите ваши секојдневни активности и екстремни авантури.

Ултра Лесен и Удобен

Само 32g, вклучувајќи го и ременот. Го прави часовникот удобен и лесен за носење и без ограничувања во секојдневните и спортските активности.

Отпорен и на вода

Со 3 АТМ, часовникот може да се спротивстави на секојдневните активности и дури може да се носи додека пливате, бањате, сурфате (притисок од вода до 30 метри).

Трансфлективен екран, читлив под интензивна сончева светлина

Со 1.28 ” рефлективен секогаш на екранот, вашите податоци за здравјето и спортот може да се видат јасно дури и под силна сончева светлина, едноставно подигнувајќи ја раката.

Corning Gorilla стаклото и анти-отпечаток од прсти го прават  отпорен на гребење и лесно да се одржува.

Спортувајте поздраво

Вашето здравје во прв план.

Следење на срцевите отчукувања

Amazfit Bip Lite овозможува непрекинато мерење на пулсот за 24 часа за да се добие сеопфатен поглед на вашето однесување на срцето дење и ноќе. За време на вежбањето, часовникот ве информира за однесувањето на срцето за да ги оптимизирате вашите вежби. Исто така, ќе бидете известени кога срцевата фрекфенција ја надминува одредената вредност.

Мониторинг на спиење

Носете го вашиот Amazfit Bip Lite во кревет во вечерните часови за автоматски да го следите вашиот сон. Ќе го мери вкупниот, лесниот, длабокиот сон и времето кога сте будни за да ви даде анализа на вашете спиење.

Потсетник за седење и неактивност

Неактивниот начин на живот може да има негативно влијание врз целокупното здравје, така што вашиот часовник ќе ве извести кога сте биле неактивни премногу долго. Сега стани и движи се!

Спортувајте паметно

Извлечете максимум од времето на тренингот

Спортски режими и следење на активности

Amazfit Bip Lite обезбедува детално спортски следење за трчање, одење и возење велосипед. Следењето на секојдневните активности (чекори), калории и растојание ќе ви даде мотивација да бидете поактивни секој ден.

Нотификации и аларми

Добивајте известувања за дојдовни повици,пораки и други апликации директно на вашиот часовник за да ве информираат за време на работата, без да го користите телефонот. Исто така можете да поставите аларми со вибрации за да се разбудите или да ве потсетат на вашиот распоред.

Спецификации

  • Тежина

   32g (вклучувајќи и рака)
  • Водоотпорно ниво

   3 АТМ (до 30m длабочина на водата)
  • Екран

   1.28-инчен Секогаш-На екранот, Рефлексија 8 колор TFT Резолуција: 176×176 Corning Gorilla 3 калено стакло+Анти-отпечаток од прсти
  • Големина на екран

   43mm
  • Ширина на ремче

   20mm
  • Тип и материјал на ремче

   Брзо ослободување, силикон
  • Должина на ремче

   11 + 8.5cm
   • Алатки

    USB полњач и упатство за користење

   • Сензори

    PPG сензор за срцеви отчукувања

    Сензор за забрзување со 3 оски

   • Поврзување

    Bluetooth 4.1 BLE

   • Батерија

    200mAh литиум-полимер

   • Време на полнење

    ~ 2.5 часа

   • Траење на батеријата

    Време на употреба: До 45 дена во типично сценарио на користење 1

    “Standby” време: До 120 дена 1

   • Површински материјал

    Поликарбонат

   • APP

    Amazfit APP

    IOS: Apple Music, Spotify, SoundCloud

   • Подржани уреди

    Уреди со Android 4.4 или iOS 9.0 и понови

1.Следните податоци за времетраењето се мерат од Huami Science and Technology Sports Laboratory. Услови за тестирање за време на траење на батеријата во времетраење од 45 дена во типично сценарио на користење: под фабрички стандардни поставувања, трчање еднаш неделно по половина час, 100 известувања дневно, осветленост на екранот 10%). Услови за тестирање за време од 120 дена: Под фабрички стандардните поставувања, приказ на време, спортски мониторинг и следење на спиење. Во практична употреба, времетраењето на траењето на батеријата е поврзано со различни фактори ( активности и животната средина), што може да се разликуваат од лабораториските податоци.