Xiaomi DEERMA MQ813 – Пренослив отстранувач на влакненца

1.590 ден

Опис

Отстранувач на влакненца Deerma

Кој од нас не се налутил од толку досадна ситница како калеми! Сакате да го продолжите животот на вашите омилени работи? Сакате секогаш да изгледате уредно и негувано? Потоа запознајте мал, но паметен уред од Deerma. Заедно со преносливиот Deerma Lint Remover, вашите омилени џемпери можете да ги носите со години и ќе изгледаат совршено.

Висока брзина на ротација

Малиот, но моќен мотор ги придвижува острите ножеви со 7000 вртежи во минута. Со овој интензитет, дури и најмалите јазли на конци и влакна од ткаенина ќе бидат отсечени. Покрај тоа, ќе биде потребно доста време да се обработат работите.

Заштитна мрежа

Можете да бидете целосно сигурни во безбедноста на уредот. Сите сечила се скриени со специјална метална обвивка низ која продираат само самите калеми. Мрежата е безбедно фиксирана и не може да се отстрани. Така, не можете да се оштетите себеси или вашата облека на кој било начин.

Обемна батерија

Deerma Lint Remover има вградена батерија од 350 mAh, за да може да работи безжично. Со цел да се наполни уредот, може да се поврзе со напојување или дури и со лаптоп. Практично, нели? Што ви е потребно за патувања и службени патувања за секогаш да изгледате совршено.

Дополнителни информации

Бренд

Deerma

Гаранција

12м

Земја на потекло на стоката

Кина

Земја на регистрација на брендот

Кина

Гаранција за батерии

Пакување

Тример, Четка за чистење на машината, Батерии, Упатство за употреба

Тип на производ

Тример

Батерија

Вградена батерија