Xiaomi DEERMA HS200 – пренослива пегла на пареа

Original price was: 4.990 ден.Current price is: 4.241 ден.

Генијално дизајнираната нова комбинирана структура 2-во-1 не само што може да ги израмни алиштата со пегла и пегла во права форма, туку има и лесна и пренослива рачна пегла за облека, која лесно може да се расклопи со едно притискање и едно извртување, и 2 машини може да се користат веднаш, комбинирајќи леснотија и перформанси, една машина за решавање на вашите различни проблеми со пеглање.

Опис

Рамно пеглање и висечко пеглање, откако ќе се испегла, светли е како ново

Генијална комбинација две-во-едно, лесна и практична

Освои 2 меѓународни награди за дизајн

Добитник на германската награда за дизајн iF 2020 и германската награда за дизајн Red Dot, не само што има добар изглед, туку има и професионални и ефикасни перформанси за пеглање.

Рамно пеглање и висечко пеглање 2-во-1, практично и лесно

Новиот дизајн 2-во-1 за рамно пеглање и висечко пеглање не само што може да ја израмни и притисне облеката за да создаде права форма, туку има и леснотија и преносливост како рачна висечка машина за пеглање.

180℃ висока температура на пареа, пеглање и стерилизација

Пареата од 180°C најпрво ги омекнува влакната, а потоа лесно ги пегла, со што се постигнува стапка на стерилизација од 99,99%, а облеката е исправена веднаш штом ќе се пегла.

Засилена пареа за подобри резултати на пеглање

Со новиот дизајн на микро-засилување, моменталниот притисок на пареата достигнува 0,5 bar, а силата на ударот е силна, продирајќи ја тешката облека внатре и надвор, подобрувајќи го ефектот на пеглање.

Панелот од алуминиумска легура е притиснат и пеглан, брз и добар

Се избира супер-големиот панел од алуминиумска легура, кој лесно може да ги израмни тешките брчки, а на панелот се додава нов слој од керамичка глазура, кој нема да ја оштети облеката при пеглање.

Со кутија за складирање, складирањето не е неуредно

Кутија за складирање прилагодена, додатоците за домаќини не се расфрлани, а домашното складирање, пакување и извршување се уредни и уредни.

Дополнителни информации

Број на производот

HS200

Фреквенција на напон

220V~50Hz

Номинална моќност

1000 W

Капацитет на резервоарот

110 мл

Волумен на пареа

15±4 g/min

Целосно време на употреба на вода

8 мин ± 2 мин

Тежина на производот

0,95 кг