TCL 65″ 65C815, QLED, 4K Ultra HD, DVB-T2/C/S2 HEVC/H.265, HDR10, AndroidTV

  

Спецификации

 Меморија: 16 GB
 Резолуција: 3840 x 2160px
 Процесор (процесор): ARM Cortex-A55
 Тежина: 17.8kg
 Тип на панел:  QLED
 Резолуција на панел:  UHD
 TV приемник:  DVB-T2 / C / S2
  SMART:   Да
 Оперативен систем:  Android TV
  PPI (Индекс на изведба на слика): 2800
 HDR: HDR10
Осветленост (cd / m2): 400
 Звучници:  2 x 15 W + 20W сабвуфер
 Аудио систем:  Dolby
 VESA:  400×200
 Класа на енергетска ефикасност:  A+
 Bluetooth:  Да
 WiFi:  Да
 USB влезови:  2 x 2.0
  влезови HDMI:  3 x 2.0b

Карактеристики

4K HDR: Подобрен контраст, бои и најдобри детали

Најновиот стандард за содржина 4K UHD е висок динамички опсег. Значително го проширува опсегот и на контрастот и на бојата. HDR репродуцира точно светли и темни нијанси со прецизни бои и заслепувачки детали.

Quantum Dot - незаменлива репродукција на боите

– незаменлива репродукција на боите

Благодарение на најсовремената технологија Quantum Dot, овој TCL телевизор обезбедува оригинални филмски бои направени од повеќе од милијарда бои и нијанси. Сите бои што филмските камери можат да ги доловат. Тие ви даваат неверојатно ниво на репродукција на бои, детали и длабочина што никој друг LED или OLED телевизор не може да ги надмине.

4K HDR PREMIUM - прегледајте ги деталите за сликата, осветленоста и прецизните живописни бои

Најновиот стандард за содржина со UHD е висок динамички опсег. HDR PREMIUM обезбедува супериорно искуство со висок динамички опсег со одлична осветленост, исклучителни детали во сенка и живописна точност на бојата. Искусете ги неверојатните детали за сликата на начинот на кој режисерите размислуваа. Сликата што ја гледате е исто толку детална како и во реалниот свет. Нурнете понатаму во длабочина и детали!

Не пропуштајте ниту еден детал со 4K HDR 10+ TCL телевизор

Благодарение на HDR10 + на вашиот TCL телевизор, ќе уживате во богати и реални слики, без разлика дали сцените се темни или светли. HDR 10+ гарантира дека секоја сцена е прецизно оптимизирана за боја, контраст и најмали детали.

Android TV за лесна и неограничена забава

Android TV доаѓа со вградени Google Home и Google Now *. Пронајдете го најновиот блокбастер, проверете го резултатот од важен натпревар или затемнете ги светлата – сето тоа без да го оставите она што го гледате. Андроид ТВ исто така ви овозможува да пренесувате содржина UHD во живо на вашиот телевизор и да уживате во природните 4K HDR програми на големиот екран. Иновативните одлики како што се „Слика во слика“ (СИП), лесно префрлување задачи, кориснички сметки или странични поставки гарантираат дека омилената содржина на сите членови на семејството е секогаш таму.