OPPO Reno5 Lite

Original price was: 18.490 ден.Current price is: 13.990 ден.

OPPO Reno5 Lite(CPH2205)
  • Видео портрет во боја поддржан од AI
  • Видеa со можност за двоен преглед
  • Брзо полнење 30W VOOC
  • Батерија од 4310 mAh

Опис

 

Големина и тежина

Висина:  160,1 мм
Ширина:  73,2 мм
Дебелина:  7,8 мм
Тежина: 172 g

Меморија

8 GB RAM + 128 GB ROM
Тип на RAM меморија: LPDDR4X @ 1866 MHz
Надворешна меморија: поддржува
USB верзија: USB 2.0USB
OTG: Поддржува

Екранпијат

Големина: 6,43 инчи (16,34 см)* 6,43 инчи е должината на дијагоналата, кога четирите заоблени агли на екранот се истегнати под прав агол, вистинската големина е помала.

Сооднос на екранот: 90,8%Резолуција: 2400 x 1080 (FHD +)

Стапка на освежување: 60 Hz

Стапка на земање примероци: 135 Hz (стандардна), 180 Hz (додека играте)

Бои: 16 милиони (8-битни)

Бои: 92% DCI-P3 (типична вредност), 100% sRGB (типична вредност)

Густина на пиксели: 409 PPI

Контраст: 1.000.000: 1

Осветленост: 430 nits (Типично); 600 nit (HBM); 800 nits (максимална вредност) / Типични вредности.

Панел: AMOLED

Камерата

Главна камера
Главна камера: f / 1,7, FOV 79 °, 6P објектив, еквивалентна фокусна должина од 25 mm, автоматски фокус, мотор за фокусирање со отворена јамкаШирокоаголна камера: f / 2,2, FOV 119 °, 5P објектив, фиксен фокус, 16mm еквивалентна фокусна должинаМакро камера: f / 2,4, FOV 89 °, 3P објектив, фиксен фокусМоно камера: f / 2,4, FOV 89 °, 3P објектив, фиксен фокус
Селфи камера32 MP (f / 2,4) FOV 85 ° 5P
Главна камера:
фотографија, видео, ноќен режим, експерт, панорама, портрет, временски кругови, бавно движење, скенер за текст и леќа на Google.
Селфи камера:
фотографии, видео, панорама, портрет, ноќен режим, временски кругови, селфи разубавување и повеќе.
Големина на слика
Главна камера:
максимална големина: 6000 x 8000 (48 MP)
Поддржани големини на фотографии:
3000 x 4000 (4: 3)
3000 x 3000 (1: 1)
1800 x 4000 (целосен екран)
2256 x 4000 (16: )
Селфи камера:
максимална големина: 4896 x 6528 (32MP)
Поддржани големини на фотографии:
4896 x 6528 (4: 3)
4896 x 4896 (1: 1)
2944 x 6528 (целосен екран)
3680 x 6529) (16:)

Видео

Главна камера
Задна камера: 4K @ 30fps, 1080P @ 30fps, 720P @ 30fpsВидео забавено движење: 1080P @ 120fps, 720P @ 240fpsEIS за видеа: 1080P @ 30fpsВидео зум: дигитален зум (1-10X), 4K @ 30fps, 1080P @ 30fps, 720P @ 30fps
Селфи камера1080P / 720P @ 30fps (стандарден: 720P @ 30fps)EIS за видео (1080P / 720P @ 30fps)

Процесор

Процесор: MediaTek Helio P95
Брзина на процесорот: до 2,2 GHz
Процесор: 8 јадраГрафички процесор: IMG 9XM-HP8 970 MHz

Батерија

4220/4310 mAh (мин./тип)
Се вчитува VOOC30W VOOC полнење

Биометрика

Читач на отпечатоци на екранот и препознавање лице.

Мрежа

SIM 2: ПоддржуваТип на SIM-картичка: Нано SIM-картичка* Функциите достапни на мрежата зависат од ситуацијата на мрежата на операторот и имплементацијата на поврзаните услуги.
2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz3G: UMTS (WCDMA) бендови 1/2/4/5/6/8/194G: TD-LTE опсези 38/40/41 (194M)4G: LTE FDD бендови (FDD-LTE) 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/26/28/664G +: Врска нагоре 2CA, надолна врска 2CA, надолна врска 3CAИ двете SIM-картички 1 и 2 ги поддржуваат овие
фреквенциски опсези.

Комуникација

WLAN: Wi-Fi 2,4 GHz, Wi-Fi 5,1 GHz, Wi-Fi 5,8 GHz, Wi-Fi екран
Верзија на Bluetooth: 5.1
Bluetooth аудио кодек: SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC
USB: USB тип C
Приклучок за приклучок: 3,5 mmNFC: Поддржува

Оперативен систем

ColorOS 11.1 на Android 11

Во пакувањето

Паметен телефон x1
Полнач x1Слушалки x1
USB кабел x1
Алатка за исфрлање на SIM x1
Гаранција x1
Водич за брза активација x1

Дополнителни информации

Боја

Црна