ONEPLUS 8T 256GB

Спецификација

Димензии Висина: 160,7 mm
Ширина: 74,1 mm
Дебелина: 8,4 mm
Тежина: 188g
Екран Големина: 6,55 инчи (мерено дијагонално од агол до агол)
Резолуција: 2400 x 1080 пиксели 402 ppi
Сооднос на аспект: 20: 9
Тип: 120 Hz флуид AMOLED
Поддршка sRGB, дисплеј P3
Стакло на капакот: Corning® Gorilla® стакло
Режим на читање
Ноќен режим
Vивописна боја
Изведба Оперативен систем: OxygenOS базиран на
процесор Андроид ™ 11 :
Чипсет на Qualcomm® Snapdragon ™ 865 5G: X55
GPU: Adreno 650
RAM: 8 GB / 12 GB LPDDR4X
Складирање: 128 GB / 256GB UFS 3,1 2-LANE
Батерија: 4,500 mAh (2S1P 2,250 mA – отстранлив)
Полнење  65 (10V / 6.5A)
Камера
Главна камера

Сензор: Sony IMX586
мегапиксели: 48
Големина на пиксел: 0,8 μm / 48 MP, 1,6 μm / 12 MP четири во еден
Количество на леќата: 6P
OIS: Да
EIS: Да
Aperture: f / 1,7

Леќи со ултра широк агол

Мегапиксели: 16
Бленда: f / 2.2
Поглед на полето: 123 °

Макро леќа

Мегапиксели: 5

Монохроматски леќа

Мегапиксели: 2

Блесок

Двоен LED блиц

Автоматски фокус

Мулти автоматски фокус (PDAF + CAF)

Видео

Видео 4K на 30/60 fps
Видео 1080p на 30/60 fps
Супер бавно движење: 1080p видео на 240 fps, 720p видео на 480 fps
Временски рок: 1080p на 30 fps, 4K на 30 fps
Уредувач на видео

Карактеристики
Предна камера

Сензор: Sony IMX471
мегапиксели: 16
Големина на пиксел: 1,0 μm
EIS: Да
Автоматски фокус: Фиксен
отвор на фокус : f / 2,4

Видео

Видео со 1080p во
Time font – 30 fps

Поврзување
LTE / LTE-A
Wi-Fi
Bluetooth
NFC

GPS

Сензори Се прикажуваат на отпечатоци сензор
Акцелеметарски
електронски компас
жироскоп
сензор за амбиентално светло
Сензор
Сензор Основни
Flicker-сензор детектира
Барометар
Аудио Двојни стерео звучници
Поддршка за поништување на бучавата
Dolby Atmos®
Мултимедија Репродукција: MP3, AAC, AAC +, WMA, AMR-NB, AMR-WB, WAV, FLAC, APE, OGG, MID, M4A, IMY, AC3, EAC3, EAC3-JOC, AC4
Снимање: WAV, AAC, AMR

Формати поддржани со слика

Репродукција: JPEG, PNG, BMP, GIF, WEB, HEIF, HEIC, RAW
Излез: JPEG, DNG

Во кутија OnePlus 8T
Warp Charge 65 адаптер за напојување
Warp Charge Warp Charge Type-C to Type-C
Водич за брзо стартување
Писмо
за добредојде Информации за безбедност и гарантна картичка
LOGO
Заштитник на екранот за лепенки
SIM исфрлувач

Карактеристики

Ултра брзо полнење

Ултра мазно движење

Флуидниот AMOLED дисплеј на OnePlus 8T обезбедува одлична слика во секоја рамка. Трансформирајте го вашето искуство на екранот со флуиден дисплеј од 120 Hz за непречено движење. Со латентност со супер ниска реакција, верувањето е верно.

Екстремната точност на бојата што го прави секој филм поп, секоја игра да блесне и секоја фотографија оживува. И со суптилните градиенти на HDR 10+, сликите се повозбудливи и примамливи.

Лесно за очите

Со 1100 nits и 8.192 нивоа на автоматска осветленост , секоја рамка изгледа поприродно со подобрена јасност за пријатно прегледување. Вашите социјални медиуми, фотографии и омилени веб-страници никогаш не изгледале подобро.

Толку голема брзина, всушност е неверојатно

Масивна батерија од 4.500 mAh го напојува животниот век во текот на целиот ден. Но, брзината е исто така важна. Затоа Warp Charge 65 е нашето најбрзо решение за полнење досега. Уживајте во моќта на денот за 15 минути.

Еден полнач, многу уреди

Избегнувајте неред и заплеткани кабли. Warp Charge 65 напојува повеќе од само OnePlus 8T. Полначот 65W  исто така може да полни турбо компатибилни телефони, таблети, па дури и лаптопи.

Поставувајќи нов репер за перформанси, предводникот Qualcomm® Snapdragon ™ 865 обезбедува огромна брза брзина за напојување преку секоја задача. Оптимизирани за перформанси, фотографија и игри, направете повеќе од она што го сакате за помалку време.

Иднината е 5G. Добредојдовте во иднината.

Замислете симнување на еден HD филм за само 6 секунди 8 . Тоа е 100 пати побрзо од 4G. Всушност, стори сé што е побрзо: стриминг филмови, преземање на вашата библиотека Spotify и игри. Beе заштедите скоро цел ден секој месец.

Наменето за моќни гејмери, дополнете го вашиот мобилен гејмер со сосема нови алатки за игри со превенција од погрешен допир и подобрена контрола на известувањето. Вклучете ја вашата игра со режим на фнатик, снимач на екран, лебдечки прозорец (за социјални медиуми ) и повеќе за извонредно играње игри.

Свеж и извонреден редизајн

Свежо ажурираната естетика го дава истото бескомпромисно искуство во смел, чист нов изглед. За да се задоволат еволутивните потреби на корисниците на паметни телефони на OnePlus, унифицираниот дизајн е свеж и исто така се враќа на нашите корени. Ново додадената динамична позадина суптилно ја менува бојата и изгледот врз основа на реалното време и брзината на движење на вашиот OnePlus 8T.