Amazfit
Skylark Ultralight Barefoot Running Shoes

Антибактериски| Двослоен материјал| Ултра лесни| Идеални за да се чуствувате како боси

Очи да откријат убавина, нозе да го измерат светот

Amazfit Skylark Ultralight Barefoot патиките за трчање се исклучително лесни, и со контрастни бои убави на изглед. Тие ќе ви помогнат да се справите со досадата во животот малку полесно . Откријте ја убавината со очите, но измерете го светот со нозете.

Двослоен антибактериски удобен горен дел, на кој можете да му верувате

Со двослојниот горен дел кој се состои од едно плетено парче горе, технологија за намотување ( со бионски кили од двете страни) и 20 ремени кои го поврзуваат секој чевел, вашите нозе се безбедни со супериорна подршка и удобно, сигурно вклопување. Дизајнот на антибактерискиот горен дел функционира исто како и вашата кожа. Вие нема да почувствувате ништо несвојствено.

ЕВА – Превиткувања за 360 степени, без ограничување

Лесна и опорна EVA со надворешност отпорна на лизгање а доволно мека за да се свитка 360 степени, во согласност со кривините на нозете. Секој чекор што го земате е како да одите бос. Имајте ја слободата при одење и трчање.
section-4-icon

Антибактериска и анти-мувла пена за вметнување која обезбедува долготрајна чистота

Изработена од пена која брзо се враќа во првобитниот облик, и која обезбедува извонредна еластичност и издржливост, влошката не само што апсорбира пот, туку туку е погодна и за подолготрајно носење, особено на боса нога благодарение на антибактерискиот состав на материјалот кој овозможува заштита од мувла.

Само 170g тежина на патика, станете и трчајте било кое време.

Amazfit Skylark патиките се сериозни во намерата за тоа да бидат лесни. Лесната тежина ќе ви помогне во трчањето. Ќе уживате во спортот повеќе од кога и да е!

Иновативен антибактериски третман

Со иновативен антибактериски третман во патиките и третман против мувла Amazfit Skylark патиките ги обезбедуваат нозете со долготрајна чистота. Исто така, стилот на лизгање го олеснува користењето.
section-8-icon

Две контрастни бои

Затегнувачки ремени на страните

Рефлектирачки материјал на позадината за видливост во ноќта

Спецификации

Видови на пронација
Нормално
Преку пронација
Под пронација
Околности
Теретана
Трака
Пат (бетон или асфалт)
На отворено (суво земјиште: ридови, паркови)
Полиња (мочуришта:калливи реки)
Препорачано неделно растојание

Информации за производот

Бренд:
Amazfit
Производ:
Amazfit Skylark Ultralight Barefoot Running Shoes
Бои
Класична Црна/Сива
Сива/Бела
Динамична Розева/Портокалова
Големини:
35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44
Материјали:
Ткаенини, EVA
Стандард:
QB/T15107-2013

Величини

Одлучување за величина

Може да осетите дека вашата патика не е удобна или тесна при движење затоа препорачуваме да нарачате еден број поголема величина  ако сакате да ви одговараат и да не ви се тесни. Можете да го одредите вашиот точен број со мерење на должината на вашето стапало и да ја споредите со димензиите на CHN во табелата.

За линијата со видливи лепила

За да се осигура дека ѓонот и горниот дел се цврсто споени, ќе има приближно 0,1 cm видлива леплива линија по должината на ѓонот каде што ќе се сретне со горниот дел. Ова нема да влијае на функционалноста на производот, но ве молиме да ги купите со претпазливост.

Мирис на нови производи

Производите што ги добивате се од производна линија, па затоа може да дојде до слаб мирис од материјали како што се пена или лепило. Бидете сигурни дека сите материјали што ги користиме се во согласност со националните стандарди за патики. Поставувањето на патиките на отворено место веќе некое време ќе овозможи на миризбата да исчезне.