Amazfit One-Way Moisture Wicking Short-Sleeve T-Shirt

Mаица која е отпорна на сонце и овозможува на кожата да дише

Двослојни материјали I Пријатен материјал,отпорен на влага и кој брзо се суши I Флуросцентна лента, која свети во темно

Неограничувања за поголем потенцијал

Желба за еден чекор понатаму во секоја вежба и една секунда побрзо во секоја трка. Amazfit One-Way Wicking Short-Sleeve маицата е од материјал кој брзо се суши, идеална за спортски активности, да ви помогне да го постигнете посакуваниот резултат .

Двослоен материјал отпорен на влага, кој брзо се суши

Главниот материјал се уште користи технологија за нанесување на влажност во една насока, со хидрофобни структура на внатрешниот слој и хидрофилна полиестерна структура на надворешниот слој. Преку специјална двојна структура која е ретка внатре и густа надвор, потта се акумулира во капки, а потоа се шири на надворешниот слој за испарување , помагајќи да се излади телото.

Еластичен мрежен материјал, совршен за трчање

Двете страни на маичката се зашиени со висококвалитетна и еластична мрежна ткаенина, што создава подобар ефект на пропустливост на воздухот и брзо сушење. За да можеш да се концентрираш на самоподобрување, без оптоварувања со други работи.

3D прилагодување, секогаш најдобро за вас

Со 3D прилагодување се овозможува задниот дел да не биде тесен, така што ќе можете слободно да се протегате за време на вежбањето и да бидете постојано агилни.

Флуросцентни ленти го прават безбедно вашето трчање навечер.

Флуросцентни материјали се додаваат на задниот дел на маицата за да се осигурa безбедноста на трчањето во слабо светло, па дури и во ноќните часови.

Премиум квалитет

Материјал што овозможува да се чуствувате комфорно

Начин на изработка (оврлок), деликатен и цврст

Лесно прилагодлив материјал
Еластичен,пријатен и мек на допир материјал

Бои

Сина

Сива

*Note: Due to the shooting angle, lighting and other factors, there may be a certain range of color differences, please refer to the actual product.

Спецификации

 • Производ-Бренд:

  Amazfit

 • Име на производ:

  Amazfit One-Way Moisture Wicking Short-Sleeve T-Shirt

 • Материјали:

  55% Најлон, 27% Полиестер, 18% Спандекс

 • Боја:

  Сина, Сива

 • Извршен стандард:

  GB/T 22849-2014

 • Стандард за безбедност:

  GB18401 -2010 (класа B)