Amazfit Four-Way Stretch Sun-Proof Coat

Комбинација од заштита од сонце и пропустливост на воздухот

Отпорен на сонце и ветер | Еластичен материјал | Лесен и комотен
Торба за складирање

30D Еластичен материјал
Непропустливост
Неспоредлива удобност
*Достапноста на бои може да варира во зависност од државата.

Иновативни материјали, Надминување на вашите очекувања

Постои голема температурна разлика во утринските и вечерните часови во зависност од годишните времиња (пролет- лето). Овој материјал ви овозможува заштита од сите временски услови било да се прекумерни високи или ниски температури.

Спорт и 3D прилагодување

Нашите дизајнери направија производи кои ви овозможуваат флексибилно да се протегате за време на вашите секојдневни активности и да останете агилни.

Отпорен на ултравиолетови зраци, овозможува дишење под UPF50+

Комбинација на заштита од сонце и пропустливост на воздухот, Amazfit користи специјален материјал и ги оптимизира спортските искуства со технологијата.
* Според тестовите за тестирање на сончева светлина (GB / T 18830-2009), Amazfit четврт-стрејниот слој за сончеви зраци има UVB> 50 и стапки на пенетрација на UVA од само 0,59% (црно), 2,88% (Плаво) и 1,72% (Сиво), кој обезбедува подобра УВ заштита.

*

Amazfit дизајнира 30D суперфин, мек и четиринасочен материјал за истегнување. Мек,пријатен на допир ќе ви овозможи ви да патувате во пријатна атмосфера.

Отпорен на вода за движење какво и да посакате

Amazfit Four-Way Stretch Sun-Proof Coat може да се пофали со одлични перформанси за отпорност на вода. Дури и на неочекуваниот дожд може да биде отпорен на некое време, така што нема да се расипе вашата забава.

*Имајте во предвид дека оваа функција постепено ќе ослабнува со текот на перењето.

Детали за производот

Принтови на позадината и ленти кои ви обезбедуваат безбедност навечер.
Специјалните материјали овозможуваат кои палтото да дише.
Употребата на двослојниот материјал е попрактична кога е во прашање перформанс на дожд или ветар.
Целото палто ги прифаќа висококвалитетните и издржливите YKK патенти.

БОИ

Сина (Мажи)
Сива (Мажи)
Црна (Жени)
* Забелешка: Големината во cm се само референци. Различни техники на сечење и методи на мерење може да предизвикаат грешка од околу 1-2 см

Спецификации

 • Производ / Бренд:

  Amazfit
 • Име на производ:

  Amazfit Four-Way Stretch Sun-Proof Coat
 • Материјали:

  85% Полиестер, 15% Спандекс
 • Боја:

  Црна, Сина, Сива
 • Извршен стандард:

  FZ/T 81007-2012
 • Стандард за безбедност:

  GB18401 (Класа B)