Deerma DX118C Исправена правосмукалка Мини 2-во-1 за рачно чистење со 12000Pa супер вшмукување

Дополнителни информации

Тежина 1 кг
Димензии 22 × 11 × 22 см

Опис

Рачна правосмукалка Deerma Преносен колектор за прашина 16000 Pa Супер вшмукување Deerma DX118C

Детали за производот за Рачна правосмукалка Deerma Пренослив собирач на прашина 16000Pa со супер вшмукување 1,2L со голем капацитет, мини 2-во-1, рачна правосмукалка со држач Модел:DEM-DX118C

 

За да живеете удобен и здрав живот, можеби ќе ви треба правосмукалка за ефикасно отстранување на трошките, песокот, прашината, нечистотијата, влакната од домашни миленици, пепелта од цигарите, истурената вода и други работи. Само земете ја оваа правосмукалка дома и уживајте во животот.

 

Дизајнот 2 во 1, поставата и рачниот стил работат заедно за да го одржувате вашиот дом чист

Лесна и пренослива големина, можете да ја користите во секое време, насекаде

Со 3 четки за чистење. Задоволување на секојдневните потреби за чистење

Големо вшмукување, моќно и ефикасно

ХЕПА систем за филтрација. Иновативна структура на филтерот, подобро прочистување на воздухот

Префрлување со долга и кратка рачка, лесен за употреба

Ергономски дизајн. Може да се држи во една рака, не се лизга и е удобна

Филтер што може да се пере, повторно употреблив и еколошки

Брзо и лесно чистење со трајна и висока моќност

Номинален напон: 220V 50Hz

Номинална моќност: 600 W

Капацитет за собирање прашина: 1,2L

Вшмукување: повеќе или еднакво на 12000Pa

Должина на кабелот за полнач: 5m

Бучава: помала или еднаква на 76dB

 

Модел: Deerma DX118C

Карактеристики на правосмукалката: тркала

Потрошувачка на енергија (W): 600

Должина на кабелот: 5

Гарантен период: 12 месеци

 

Што има во кутијата

1 x Правосмукалката

1 x Четка

1 x Вшмукување со рамна млазница

1 x Рачка

1 x Тркалезна четка

1 x Прирачник